MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ICZMP w Łodzi dostał 170 łóżek do klinik pediatrycznych. To największa dostawa łóżek szpitalnych od otwarcia ICZMP. Łóżka ufundowała WOŚP

Redakcja
ICZMP w Łodzi dostał 170 łóżek od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
ICZMP w Łodzi dostał 170 łóżek od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Łukasz Kasprzak
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi dostał 170 nowych łóżek, które przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Łóżka będą wstawione do sal chorych w klinikach pediatrycznych. To największa dostawa łóżek szpitalnych w ICZMP w Łodzi od otwarcia szpitala. W części pediatrycznej szpitala Matki Polki dziś jest 430 łóżek, więc nowe będzie co trzecie. ICZMP razem z łóżkami od WOŚP dostał też kilkadziesiąt leżanek dla rodziców towarzyszących najmłodszym pacjentom.

Kliniki pediatryczne Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zostały wyposażone w nowe i lepsze łóżka. Na razie jest ich 135, ale w najbliższym czasie ma przyjechać do szpitala kolejny transport. Docelowo w części pediatrycznej ICZMP ma stanąć 170 nowych łóżek. Dziś jest ich 430, więc co trzecie będzie nowe.

To największa dostawa szpitalnych łóżek od 30 lat, czyli otwarcia Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Nowe łóżka ufundowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Czytaj też: Andrzej Duda z wizytą w ICZMP w Łodzi. Otwarcie Globalnego Centrum Kompetencyjnego i Centrum Referencyjnego [ZDJĘCIA]

Gdyby ICZMP chciał kupić nowe łóżka z własnych pieniędzy, musiałby się liczyć z wydatkiem kilkuset tysięcy złotych. Katalogowa cena łóżeczka rehabilitacyjnego dziecięcego (ze szczebelkami) to 2.620 zł. Łóżko młodzieżowe kosztuje ok. 2.100 zł.

Łóżka sukcesywnie trafiają do klinik pediatrycznych ICZMP. Przede wszystkim do ogólnopediatrycznych, do których jest przyjmowanych najwięcej dzieci wymagających pilnego leczenia. Na przykład Klinika Pediatrii, Immunologii i Nefrologii dostała 33 łóżka (15 małych i 18 młodzieżowych), a do Kliniki Gastroenterologii, Alergolgii i Pediatrii trafiły 44 łóżka (24 małych i 20 młodzieżowych).

Czytaj też: W ICZMP w Łodzi brakuje patomorfologów. Pacjenci na „wyrok” czekają nawet 60 dni

Pozostałe łóżka staną w klinikach, w których meble były najbardziej zużyte, czyli Klinice Neurologii - 28 łóżek (7 małych, 21 młodzieżowych), Klinice Okulistyki - 14 łóżek (6 małych i 8 młodzieżowych) i Klinice Otolaryngologii - 17 łóżek (8 małych, 7 młodzieżowych i 2 pediatryczne).

Łóżka szpitalne to specjalistyczny sprzęt medyczny. Muszą być nie tylko bezpieczne i trwałe, ale przede wszystkim powinny umożliwiać leczenie i rehabilitację pacjentów. Dlatego łóżka dla dzieci starszych są wyposażone w materac przeciwodleżynowy.

W zestawie jest również statyw - podwieszenie do kroplówki, uchwyt ortopedyczny - czyli drążek do podciągania dla pacjentów czy zabezpieczenia dla dzieci przed upadkiem. Każde łóżko ma szafkę z regulowanym blatem bocznym.

Czytaj też: Lekarze z ICZMP w Łodzi podstępem wyłudzili zwolnienia lekarskie, by nie przyjść do pracy w szpitalu? Prokuratura wszczęła śledztwo

Łóżka dla młodszych dzieci - tzw. szczebelkowe - mają regulację wysokości leżanek i barierek oraz statyw umożliwiający podwieszenie kroplówki.

Dla porównania w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Konopnickiej przy ul. Spornej jest ok. 250 łóżek, w Ośrodku Pediatrycznym im. Korczaka - ok. 60, w Powiatowym Centrum Zdrowia w Brzezinach - ok. 160 łóżek.

To najlepsze zdjęcia porodów wybrane przez The International Association of Professional Birth Photographers, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin (IAPBP). Każda z prac opowiada inną historię i przekazuje inne, nierzadko skrajne emocje: od radości aż po cierpienie. Czy Waszym zdaniem zdjęcia z porodu to odpowiednia pamiątka? Komentujcie, a wcześniej zobaczcie najlepsze zdjęcia porodów Birth Photography Image Competition. Birth Photography Image Competition. Pierwsze miejsce: Niezwykłe spotkanie rodzeństwa. Beliga Fot. Marijke Thoen — Marijke Thoen Birthphotography  Wyróżnienie: Podziw i ulga. Kanada Fot. Kandyce Joeline — Songbird and Oak PhotographyZDJĘCIA na kolejnych slajdach

20 najlepszych zdjęć porodów. Kontrowersyjne zdjęcia porodów...

Porodówka w "Matce Polce" do remontu. ICZMP w Łodzi dostał miliony z ministerstwa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki