MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycja, z której nic nie wyszło. Miał tu stanąć wieżowiec, dziś działkę licytuje komornik

Piotr Brzózka
Piotr Brzózka
Pod młotek idzie 1,2 hektarowa działka położona w samym centrum Łodzi. Przed laty w tym miejscu planowano budowę 70-metrowego wieżowca, ale nic z tego nie wyszło.

14,5 miliona wynosi cena wywoławcza w komorniczej licytacji prawa wieczystego użytkowania dwóch zabudowanych działek przy ul. Żeromskiego 94 i Gdańskiej 127 w Łodzi. Nieruchomość należy do „spółki dłużnej” Interkobo Property. Adres, w połączeniu z nazwą firmy, przywodzą na myśl pewną imponującą wizualizację sprzed lat...

CZYTAJ TEŻ: Łódź miasto wizualizacji [GALERIA]

Przed wybuchem światowego kryzysu, w Łodzi wyrósł las drapaczy chmur. Wirtualnych, bo istniejących tylko na wizualizacjach. Jednym z nich był tzw. „wieżowiec Interkobo”, który miał stanąć miedzy ul. Gdańską i Żeromskiego, w sąsiedztwie szpitala im. WAM. Obiekt miał liczyć 27 kondygnacji i 70 metrów wysokości. Dlaczego budynek nie powstał, co stało się, że nieruchomość jest licytowana?

Dzwonimy do firmy Interkobo z Gorzowa Wielkopolskiego, która w Łodzi prowadzi hurtownie zabawek. Ale trafiamy jedynie na syndyka tej firmy. Tu na temat działki dowiedzieć się za wiele nie można, słyszymy też, że formalnego powiązania miedzy Intrkobo i Interkobo Property nie ma. Po wpisaniu tej drugiej nazwy w wyszukiwarkę Google, można znaleźć numer telefonu komórkowego. Rozmowa jest bardzo krótka, głos po drugiej stronie potwierdza jedynie, że chodzi o tę samą nieruchomość, która zyskała rozgłos dzięki wspomnianej wizualizacji.

CZYTAJ TEŻ: Rozpoczęła się budowa hotelu Hampton by Hilton w Łodzi. Zamknięto chodnik wzdłuż trasy W-Z

Działki maja w sumie 1,2 hektara powierzchni, stoi na nich 20 budynków. Nadchodząca licytacja jest drugim podejściem. Pierwszy raz komornik próbował spieniężyć nieruchomość w styczniu. Cena wywoławcza wynosiła wówczas 16 mln. zł. Nieoficjalnie na rynku nieruchomości mówi się, że chętni na tę nieruchomość są, problemem jest wysoka cena.

CZYTAJ TEŻ: Biurowiec Aurus w Łodzi ma zostać dokończony. Tyle, że pod nową nazwą i z nowym wyglądem

Inne wirtualne wieżowce
Park Tower biurowiec łódzkiej firmy Varitex, o wysokości 200 metrów, miał stanąć przy al. Mickiewicza 4, vis a vis parku im. Poniatowskiego.

Manhattan Higher apartamentowiec przy ul. Piotrkowskiej 170, był planowany jako wspólna inwestycja łódzkiej firmy Remo-bud i Spółdzielni Mieszkaniowej Śródmieście. Miał liczyć przynajmniej 120 metrów

Zielona Tower Obiekt przy ul. Zielonej 76 był planowany przez firmę Teem Development. Wysokość 80 m.

Skrót najważniejszych wydarzeń tygodnia 21-27 marca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki