Iwona Woźniak zaprasza na Festiwal Smaków, czyli Kulinarną podróż i odkrywanie łódzkich smaków.

Materiał informacyjny ŁARR
Iwona Woźniak Członkini Kapituły Festiwalu Smaków Regionu Łódzkiego - Koordynatorka Ryneczku Wojewódzkiego "Prosto od Rolnika"
Iwona Woźniak Członkini Kapituły Festiwalu Smaków Regionu Łódzkiego - Koordynatorka Ryneczku Wojewódzkiego "Prosto od Rolnika"
Iwona Woźniak Członkini Kapituły Festiwalu Smaków Regionu Łódzkiego - Koordynatorka Ryneczku Wojewódzkiego "Prosto od Rolnika" zaprasza na Festiwal Smaków, czyli Kulinarną podróż i odkrywanie łódzkich smaków.

W Łodzi można nie tylko podziwiać piękne zrewitalizowane budynki pofabryczne, ale również spróbować pysznych smakołyków. Festiwal Smaków Regionu Łódzkiego, zorganizowany dzięki Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., przyciąga nie tylko miłośników dobrej kuchni, ale również tych, którzy chcą wspierać lokalnych rolników i odkrywać unikatowe smaki regionu. Festiwal Smaków Regionu Łódzkiego to przestrzeń, gdzie rolnicy za darmo prezentują swoje produkty, budują relacje z mieszkańcami i promują lokalne smaki. To wyjątkowa kulinarna podróż po regionie Łódzkim, w której tradycja, historia i świeżość produktów tworzą niezapomniane doświadczenie.

Festiwal Smaków Regionu Łódzkiego to centralne wydarzenie w łódzkim kalendarzu atrakcji, które przyciąga nie tylko pasjonatów zdrowego jedzenia, ale i entuzjastów odkrywania kulinarnej różnorodności regionu.

"Zależny nam na wsparciu lokalnych producentów żywności i pielęgnowaniu naszych kulinarnych korzeni" - podkreśla Iwona Woźniak Członkini Kapituły Festiwalu Smaków Regionu Łódzkiego.

Festiwal odbywa się na terenie Ryneczku Wojewódzkiego, czyli w przestrzeni parkingu Portu Łódź przy ul. Pabianickiej 245 , gdzie rolnicy z regionu Łódzkiego mogą prezentować swoje wyroby bez żadnych opłat. To okazja, by osobiście przedstawić mieszkańcom swoje produkty, podzielić się opowieściami i pasją, która kryje się za każdym kawałkiem warzywa czy wyrobem mlecznym.

"Chcemy, by Festiwal Smaków Regionu Łódzkiego stał się miejscem spotkań, wymiany myśli i dzielenia się pasją. To przestrzeń, która jednoczy lokalnych rolników i mieszkańców, jednocześnie wspierając rozwój lokalnej gospodarki" - wyjaśnia Iwona Woźniak Członkini Kapituły Festiwalu Smaków Regionu Łódzkiego.

Festiwal ma także na celu promowanie lokalnych smaków, które często pozostają niedocenione lub nieznane. Przyjemność z odkrywania świeżych aromatów warzyw, smaku lokalnych serów czy charakterystycznego posmaku domowych wędlin to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i kontakt z dziedzictwem regionu.

"Kulinarne bogactwo naszego regionu jest nieodkrytym skarbem. Festiwal pozwala nam odkrywać te smaki i cieszyć się ich prawdziwą autentycznością" - dodaje Iwona Woźniak Członkini Kapituły Festiwalu Smaków Regionu Łódzkiego.

Całe wydarzenia idealnie podsumowują słowa Iwony Woźniak Członkini Kapituły Festiwalu Smaków Regionu Łódzkiego - Koordynatorki Ryneczku Wojewódzkiego "Prosto od Rolnika"

"Festiwal Smaków Regionu Łódzkiego to nie tylko sposobność do spędzenia miłego czasu, ale także forma aktywnego wsparcia lokalnych rolników, a także mikro i małych przedsiębiorców oraz promocji długotrwałych tradycji kulinarnej. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy smaki, ludzi i region, tworząc fascynującą historię jedności i wspólnoty.''

Zapraszamy do wzięcia udziału i zanurzenia się w bogactwie smaków, jakie oferuje Łódzkie!

Festiwal odbywa się na terenie Ryneczku Wojewódzkiego do którego odwiedzenia zapraszamy w każdą sobotę w godzinach od 9:00 do 14:00. CH Port Łódź, ul. Pabianicka 245 ( parking z tyłu Centrum)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki