Kiedy Łódź zapłaci odszkodowanie za ziemię pod Trasę Górna?

  Kiedy Łódź zapłaci odszkodowanie za ziemię pod Trasę Górna?

  Agnieszka Magnuszewska, Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kiedy Łódź zapłaci odszkodowanie za ziemię pod Trasę Górna?

  ©Łukasz Kasprzak

  Łodzianie, którzy półtora roku czekają na odszkodowanie za ziemię, zabraną im pod budowę Trasy Górna, wkrótce mogą dostać pieniądze. Oddali miastu działki w styczniu 2012 roku. Nie protestowali. Mimo to miasto nie poszło im na rękę.
  Kiedy Łódź zapłaci odszkodowanie za ziemię pod Trasę Górna?

  ©Łukasz Kasprzak

  Władze Łodzi odwołały się do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej od sześciu wycen, sporządzonych przez biegłych. Dotyczyły one m.in. działki pani Marty z ulicy Ustronnej i Edwarda Lipińskiego z Obwodowej. W poniedziałek UMŁ otrzymał pierwszą opinię resortu. Dotyczy ona tylko wyceny działki pani Marty.

  - Ministerstwo nie uznało odwołania od wyceny za zasadne. Dlatego wypłacimy odszkodowanie. Nie chcemy się dalej odwoływać - mówi Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi.


  Ta decyzja cieszy panią Martę, jednak pieniądze jeszcze nie wpłynęły na jej konto. - Tak naprawdę będę się cieszyć dopiero wtedy, kiedy je dostanę. Usłyszałam zapewnienie, że stanie się to do piątku. Już nie wierzę nikomu na słowo. Dlatego czekam, aż sprawa wyjaśni się do końca.

  Kiedy Zarząd Dróg i Transportu odszkodowanie wypłaci? - Tak szybko, jak to będzie możliwe - twierdzi Jacek Sarzało, naczelnik wydziału komunikacji społecznej w ZDiT.

  Pięciu pozostałym właścicielom działek, od wyceny których odwołały się władze miasta, pozostaje tylko czekać. - To niesprawiedliwe, że ministerstwo wydało opinię tylko w jednej sprawie. Tym bardziej że nie mamy pewności, że w naszym przypadku będzie ona taka sama jak w przypadku działki przy Ustronnej - mówi Edward Lipiński.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do tej władzy bez bata nie podchodź

  Sprawdź (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 24

  kiedyś mawiano - myli się jak kelner - zawsze na swoją korzyść. Śmieci - przeszacowano na niekorzyść mieszkańców o ponad 100 mln. Nie protestują więc grajmy tak dalej. Obiecano stadion na ŁKS -...rozwiń całość

  kiedyś mawiano - myli się jak kelner - zawsze na swoją korzyść. Śmieci - przeszacowano na niekorzyść mieszkańców o ponad 100 mln. Nie protestują więc grajmy tak dalej. Obiecano stadion na ŁKS - potem przyrzeczenie złamano. Zaczęli protestować - coś obiecano oddać. Porządni obywatele oddali swą własność wierząc władzy - to może uda się ich ograć. Poszedł artykuł w gazecie - no to jednej oddamy. Ci ludzie, którzy przekazali swe domy, przeżyli dramat. Przecież to było całe ich życie. Nie szanować tego i jeszcze próbować ich ogrywać. Tak może postępować tylko bydło. Nie chcę widzieć takiej władzy jak najprędzej.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo