Kolej: nowy rozkład, tańsze bilety

  Kolej: nowy rozkład, tańsze bilety

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Od niedzieli, 9 czerwca, obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Przybędzie kilka kursów wakacyjnych, niektóre pociągi pojadą zmienionymi trasami. Najważniejsza zmiana to obniżenie ceny biletów na trasie między Łodzią i Warszawą. Bilet na pociąg PKP Intercity z Łodzi do Warszawy kosztuje teraz 40 zł. Od 9 czerwca ma kosztować 30,90 zł. Zniżki obowiązują również na trasy między Łodzią, Koluszkami, Skierniewicami i Żyrardowem. Tańsze bilety są dostępne w drugiej klasie pociągów w ofercie "Bilet relacyjny". Wprowadzono je na 19 odcinkach w całym kraju.
  Zmienia się rozkład jazdy, ale tanieją bilety na pociąg.

  Zmienia się rozkład jazdy, ale tanieją bilety na pociąg. ©Dziennik Łódzki/archiwum/Krzysztof Szymczak

  Nowością będą pociągi wakacyjne.

  - Zamiast TLK "Żeglarz", kursującego na trasie Łódź Kaliska - Gdynia Główna - Łódź Kaliska, wprowadzimy pociągi sezonowe TLK "Parsęta", TLK "Doker", TLK "Pogoria" i TLK "Regle" - powiedziała Beata Czemerajda z PKP Intercity.

  Modernizacja torowisk spowoduje kilka komplikacji. Prace na Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Łodzi spowodują, że od 9 czerwca do 18 lipca pociąg "Reymont" między Łodzią i Krakowem pojedzie objazdem przez Radzice.

  Objazdy dotyczyć będą również pociągów z Krakowa do Poznania, Szczecina i Świnoujścia.

  Prace na terenie Łódzkiego Węzła Kolejowego spowodują, że "Wokulski" z Warszawy do Łodzi pojedzie przez Łódź Olechów, a nie przez Widzew. Stanie się tak w dniach 10-14 i 17-21 czerwca.

  Przewozy Regionalne od 29 czerwca uruchomią pociąg "Lazur" z Łodzi do Gdyni.

  Od 9 czerwca pociąg z Łodzi Kaliskiej o godz. 15.17 pojedzie objazdem, z pominięciem Skierniewic i Żyrardowa, zatrzymując się dodatkowo w Rogowie i Płyćwi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo