Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Polsce. Zamykają sanatoria. Odwołane wyjazdy do sanatoriów. Informacje NFZ dla kuracjuszy 18.03.2020

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Koronawirus wymusił zmiany dla osób, które planowały wyjazdy do sanatorium. W sobotę NFZ poinformował, że turnusy zostają wstrzymane, a sanatoria zawieszają działalność.
Koronawirus wymusił zmiany dla osób, które planowały wyjazdy do sanatorium. W sobotę NFZ poinformował, że turnusy zostają wstrzymane, a sanatoria zawieszają działalność. brak
Koronawirus wymusił zmiany dla osób, które planowały wyjazdy do sanatorium. W sobotę NFZ poinformował, że turnusy zostają wstrzymane, a sanatoria zawieszają działalność.

ODWOŁANE WYJAZDY DO SANATORIUM

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania, uzdrowiska zawieszają czasowo swoją działalność.

Uzdrowiska zawieszają czasowo swoją działalność

- Jeżeli pacjent posiada potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które ma rozpocząć się po 14 marca 2020 roku – powinien pozostać w domu - zastrzega Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. - Skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących.

Zmiany dotyczą zarówno tych pacjentów, którzy kurację w uzdrowisku mieli rozpocząć w najbliższych dniach jak i tych, którzy wybierali się tam nieco później. Trzeba czekać na informację, kiedy uzdrowiska znów zaczną działać. Będzie to zależne od rozwoju sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

UWAGA! CO ZE SKIEROWANIEM DO SANATORIUM?

Po ogłoszeniu przez Ministra Zdrowia zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego prosimy o niezwłoczne odesłanie potwierdzonego skierowania na leczenie uzdrowiskowe pocztą na adres: Łódzki OW NFZ ul. Kopcińskiego 58 90-032 lub dostarczenie go w inny wygodny dla Państwa sposób - informuje oddział NFZ w Łodzi.

SANATORIUM MIŁOŚCI 2020

Zamykają sanatoria, turnusy odwołane

Bliższe informacje na ten temat można uzyskać telefonicznie w oddziałach wojewódzkich NFZ. Z łódzkim NFZ można się skontaktować pod numerami telefonów: 42 275-40-83, 42 275-40-89, 42 275-40-81. Urzędnicy czekają na telefon od kuracjuszy także w sobotę 14 marca do godz. 20. Urzędnicy kontaktują się także z niedoszłymi kuracjuszami, by poinformować ich o zmianach.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Pracownicy oddziałów Funduszu telefonują do osób, które miały w najbliższych dniach rozpocząć turnus leczniczy w uzdrowisku, aby poinformować ich o sytuacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki