Księżycowa Łódź

  Księżycowa Łódź

  Widzę Łódź

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W pewnym kraju, nie tak dawno temu (ale to nie jednostkowa sytuacja, tylko standard), doszło do następujących wydarzeń (są świadkowie): w piątkowe późne popołudnie zamknięto dość długi odcinek szerokiej ulicy, której nawierzchnię trzeba było wymienić, rozstawiono znaki kierujące ku objazdom, jeszcze raz (bo zrobiono to już wcześniej) poinstruowano okolicznych mieszkańców, jak mogą sobie radzić z utrudnieniami. Chwilę potem na wspomniany odcinek wjechały liczne drogowe maszyny i weszła rzesza pracowników.
  Dariusz Pawłowski

  Dariusz Pawłowski ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Prace trwały non stop, w dzień i w nocy. W poniedziałek rano na wyremontowanym odcinku krzątały się już tylko ekipy sprzątające i w południe udostępniono nowiutką drogę użytkownikom. Kilka dni później podobną akcję przeprowadzono na kolejnym fragmencie ulicy. Itd, itp.

  Przytoczona historia nie pochodzi z Polski, tylko z kraju zagranicznego, dość odległego nawet, ale przecież nie z Księżyca. W Łodzi za to mamy rozpełzający się po całym mieście księżycowy krajobraz. Oczywiście, wszystko po to, żeby było lepiej, a przynajmniej, by zrobiło wrażenie przed przyszłorocznymi wyborami. Kopie się więc tu i tam, ale szybko się tylko kopie - wiem, wiem: pracownicy popołudniowi, a tym bardziej nocni są drożsi, z czego wynika, że wielotygodniowe rozgrzebanie miasta jest tańsze niż szybkie i skuteczne działanie.

  Dziś w naszym mieście można nakręcić zdjęcia nie tylko do filmu rozgrywającego się w czasie Powstania Warszawskiego (jak to właśnie czyni ekipa obrazu "Miasto 44"), ale też do drugiej części horroru "Labirynt Fauna", z podtytułem "Znajdź drogę do swojej ulicy". Skoro jednak remonty dróg robi się z pieniędzy publicznych, czyli społeczeństwo już za nie zapłaciło, to może należałoby zacząć wystawiać miastu lub odpowiedzialnym za takie tempo prac rachunki za spaloną na objazdach dodatkową benzynę, wyższe opłaty za jeżdżące okrężnymi trasami taksówki i zelówki zdarte w wędrówkach przez rozbabrane chodniki. Nic tak nie ciśnie ku pracy, jak drenaż portfela.
  Dariusz Pawłowski

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny