Licealiści z Ozorkowa oddają krew dla rannej w wypadku...

  Licealiści z Ozorkowa oddają krew dla rannej w wypadku koleżanki

  Ewelina Madejska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie organizują akcję oddawania krwi dla swojej koleżanki, która została poważnie ranna w wypadku samochodowym.
  Uczniowie LO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie organizują zbiórkę krwi dla swojej koleżanki

  Uczniowie LO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie organizują zbiórkę krwi dla swojej koleżanki ©Ewelina Madejska

  - Do wypadku naszej uczennicy Małgosi doszło w ostatni piątek września - mówi Anna Plaskota, dyrektor ozorkowskiego LO. - W poniedziałek rodzice poinformowali nas, że ich córka jest w bardzo ciężkim stanie. Przewieziono ją do Warszawy, gdzie przeszła szereg operacji i potrzebuje krwi - dodaje dyrektor.

  Apel o potrzebnej krwi dla rannej licealistki, zamieściła na Facebooku jej siostra. Na reakcję nie musiała długo czekać, bo uczniowie liceum, w którym uczy się Małgosia, natychmiast zorganizowali zbiórkę krwi. Pomogła też dyrekcja szkoły, która nawiązała współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, żeby sprowadzić do miasta autobus, w którym mieszkańcy będą mogli oddać krew.

  - W poniedziałek 9 września od godziny 9 przed budynkiem LO stanie autobus, w którym będzie można oddać krew i uratować życie dziewczynie i wielu innym, chorym ludziom - wyjaśnia dyrektor Plaskota.

  Koleżanki z klasy Małgosi utworzyły na Facebooku specjalne wydarzenie, żeby o zbiórce powiadomić jak największą liczbę osób. - Mama Małgosi poprosiła nas o pomoc w nagłośnieniu sprawy - mówi Karolina Dobosiak, koleżanka Małgosi z klasy. - Warunek był taki, że aby przyjechały do nas dwa autokary z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa musiało zgłosić się 20 chętnych. W tej chwile mamy 160 osób, a liczba ciągle rośnie - przekonuje.

  Dyrektor szkoły jest dumna, że ma takich uczniów. - Młodzież po raz kolejny pokazuje, że los innych osób nie jest jej obojętny. Nasi uczniowie solidaryzują się z poszkodowaną, ale i z innymi ludźmi, którzy tej krwi potrzebują. Już od dwóch lat do naszej szkoły 2 - 3 razy w roku przyjeżdża autokar z CKiK, dzięki czemu pełnoletni uczniowie mogą oddawać krew. Tym razem jest to wyjątkowa okoliczność, ale jak sami mówią nie robią nic nadzwyczajnego. Chcą tylko, żeby Małgosia jak najszybciej powróciła do nas - tłumaczy Plaskota.

  Stan dziewczyny jest już stabilny, jednak czeka ją jeszcze długa rekonwalescencja, by w pełni powróciła do zdrowia. Uczniowie z jej klasy już planują wyjazd do Warszawy, żeby ją odwiedzić.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 26 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »