MKTG SR - pasek na kartach artykułów

List protestacyjny pracowników domów kultury do prezydent Łodzi. Autorzy domagają się odwołania pełnomocnika urzędu miasta

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Widzewskie Domy Kultury w Łodzi
Widzewskie Domy Kultury w Łodzi materiały prasowe
Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Widzewskich Domów Kultury w Łodzi skierował pismo protestacyjne do prezydent miasta, Hanny Zdanowskiej. Autorzy domagają się odwołania pełnomocnika prezydenta d/s. łączenia ośrodków kultury.

Autorzy listu oczekują odwołania Aleksandry Podębskiej, pełnomocnika prezydenta d/s. łączenia ośrodków kultury w związku z wypowiedzią, która padła podczas jednego z wystąpień przedstawicielki urzędu miasta. Przypomnijmy, że w grudniu mają się rozpocząć konsultacje społeczne dotyczące tzw. centralizacji łódzkich domów kultury i utworzenia nowej instytucji - Miejskiej Strefy Kultury. Połączenie Bałuckiego Ośrodka Kultury, Centrum Kultury Młodych, Ośrodka Kultury "Górna", Poleskiego Ośrodka Sztuki oraz Widzewskich Domów Kultury miałoby stać się faktem 1 lutego 2021 roku.

A oto treść listu do prezydent miasta Łodzi:

W związku ze skandaliczną wypowiedzią p. Aleksandry Podębskiej, Pełnomocnika Prezydenta d/s łączenia ośrodków kultury w dn. 16.11.2020 r. podczas konferencji prasowej dotyczącej powołania przez magistrat Miejskiej Strefę Kultury, jesteśmy zmuszeni odnieść się do tych zdumiewających i dzielących łódzkie środowisko kultury słów. P. Podębska stwierdziła, co następuje: „Jest mi przykro, że pracownicy instytucji kultury tak zostali zastraszeni. Ustawa jasno wskazuje, że ta zmiana w żaden sposób nie dotyczy pracowników." Insynuowanie pracownikom łódzkich instytucji kultury działania pod dyktat kogokolwiek i traktowanie ich jak stada baranów jest kolejną już, po słynnym „nie kop pana, bo się zapocisz", kompromitującą wypowiedzią Pani Pełnomocnik.

Pragniemy jasno stwierdzić, że nie jesteśmy i nie czujemy się przez nikogo zastraszani, a jedynym celem naszych protestów jest dobro łódzkich instytucji kultury i mieszkańców lodzi, którzy korzystają z ich oferty. Działania pani Pełnomocnik wpisują się w politykę dzielenia łódzkiego środowiska kultury w celach tylko jej wiadomych. Tego typu insynuacje są gorszące, niesprawiedliwe i w najmniejszym stopniu nie pomagają w prowadzeniu i tak już mocno nadszarpniętego dialogu ze środowiskiem kultury, które od lat służy dobru naszego miasta. Pracownicy łódzkiej kultury są ludźmi świadomymi, samodzielnie myślącymi i podejmującymi decyzje, tak więc mają prawo do bycia traktowanymi podmiotowo.

Ogromnie smuci nas fakt, że te słowa, wypowiedziane w obecności Wiceprezydent Miasta Łodzi, p. Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej oraz dyrektora Łódzkiego Centrum Wydarzeń p. Macieja Łaskiego, nie spotkały się z ich natychmiastową reakcją. Skłania też to do zadumy nad kryteriami, którymi kierowano się przy nominowaniu p. Podębskiej na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta d/s łączenia ośrodków kultury.

W związku z powyższym, domagamy się odwołania p. Aleksandry Podębskiej ze stanowiska Pełnomocnika Prezydenta d/s łączenia ośrodków kultury oraz oficjalnych przeprosin ze strony magistratu.

Za zarząd:
Bartosz Suwała
Przewodniczący
NZZ Pracowników Widzewskich Domów Kultury

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: List protestacyjny pracowników domów kultury do prezydent Łodzi. Autorzy domagają się odwołania pełnomocnika urzędu miasta - Dziennik Łódzki

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki