ŁKS walczył, ale po karnych przegrał ze Stalą Mielec

Wiele emocji przeżyli kibice podczas meczu ŁKS - Stal Mielec w 1/32 finału Pucharu Polski. Łodzianie odpadli dopiero po rzutach karnych.

W 18 minucie goście nie wykorzystali karnego - Mateusz Mak trafił w słupek. Później brawa zebrał Dawid Kort, który potężnym wolejem otworzył wynik spotkania (1:0). Chwilę później goście odpowiedzieli szybką akcją lewym skrzydłem, którą zwieńczyła centra Mateusza Maka i celne uderzenie głową Bogdana Vastsuka (1:1).
W 52. minucie popełniliśmy błąd, który z zimną krwią wykorzystał Mikołaj Lebedyński.
Ciekawie było między 80. a 83. minutą. Najpierw sędzia wyrzucił z boiska Krystiana Getingera za faul popełniony na Vladyslavie Okhronchuku. Chwilę po tym podopieczni trenera Kazimierza Moskala przeprowadzili szybką akcję – rozpoczął ją Michał Trąbka, a zakończył Kelechukwu Ibe-Torti (2:2).
Nelson Balongo jeszcze trafił w poprzeczkę, Nacho Monsalve w spojenie i konieczna była dogrywka, a później rzuty karne.
W pierwszej kolejce Mateusz Kochalski i Aleksander Bobek obronili strzały Pirulo oraz Macieja Domańskiego. Dalej do siatki trafiali kolejno Dawid Kort, Arkadiusz Kasperkiewicz, Nelson Balongo, David Poreba, Kelechukwu Ibe-Torti i Kamil Kruk. W ostatniej serii bramkarz Stali zatrzymał Michała Trąbkę, a że nie pomylił się Leandro, do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski awansowała Stal Mielec.

ŁKS Łódź – Stal Mielec 2:2 k. 3:4 (1:1, 2:2, 2:2)
Bramka: 1:0 Dawid Kort (27), 1:1 Bogdan Vastsuk (30), 1:2 Mikołaj Lebedyński (52), 2:2 Kelechukwu Ibe-Torti (83)
Żółte kartki: Biel, Okhronchuk (ŁKS), Kruk, Flis, Matras, Mak, Poreba, Kochalski, Gerbowski (Stal)
Czerwona kartka: Getinger (81)
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Widzów: 2878
karne: (0-0 Pirulo - obroniony), (0-0 Maciej Domański - obroniony), 1-0 Dawid Kort, 1-1 Arkadiusz Kasperkiewicz, 2-1 Nelson Balongo, 2-2 David Poreba, 3-2 Kelechukwu Ibe-Torti, 3-3 Kamil Kruk, (3-3 Michał Trąbka - obroniony), 3-4 Leândro
Składy:

ŁKS: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski (46, Nacho Monsalve), Mieszko Lorenc, Oskar Koprowski, Vladyslav Okhronchuk, Mateusz Kowalczyk (82, Michał Trąbka), Dawid Kort, Javi Moreno (67, Pirulo), Bartosz Biel (73, Kelechukwu Ibe-Torti), Piotr Janczukowicz (67, Nelson Balongo). Trener: Kazimierz Moskal.
Stal: Mateusz Kochalski – Fabian Hiszpański (46, Fryderyk Gerbowski), Kamil Kruk, Mateusz Matras (46, Arkadiusz Kasperkiewicz), Marcin Flis (67, Krystian Getinger), Leandro, Bogdan Vastsuk (67, Maciej Domański), Paweł Żyra, David Poręba, Mateusz Mak (68, Said Hamulić), Mikołaj Lebedyński. Trener: Adam Majewski.