Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź: historia Polskiego Radia na Uniwersytecie

(Ad.)
Wystawa Tu Polskie Radio czynna jest do połowy marca.
Wystawa Tu Polskie Radio czynna jest do połowy marca. materiały organizatora
"Tu Polskie Radio 1925-2010" to tytuł wystawy zdjęć i plakatów ilustrujących historię radia w Polsce. Ekspozycja dostępna jest od poniedziałku w gmach Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego przy Matejki 32/38.

W Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego zostaną zaprezentowane cztery części ekspozycji przygotowanej wcześniej na potrzeby Zamku Królewskiego w Warszawie.

Część Prolog wprowadza do historii Polskiego Radia.

Część Dekady obfituje w liczne fotografie i dokumenty. Prezentuje historię Radia na przestrzeni dziesięcioleci - od lat 20. do roku 2000. Pokazuje, na przykład, studio spikerskie oraz galerię spikerów, którzy pracowali w rozgłośni w czasie obrony Warszawy w 1939 r. Ponadto, dzięki fotografiom oraz dokumentom takim jak przedwojenna mapa Polski, część ta obrazuje dzieje rozgłośni regionalnych.

Obszerną część wystawy zatytułowano Gatunki. Opisuje ona działalność misyjną Radia. Ta część podzielona została na cztery przestrzenie tematyczne. Przestrzeń pt. Muzyka zawiera m.in. fotografie orkiestr i chóru Polskiego Radia, galerię zdjęć kompozytorów wraz z ich autografami, partytury i plakaty. Przestrzeń pt. Teatr dokumentuje historię Teatru Polskiego Radia, wykorzystując cenne fotografie. Edukacja - to przestrzeń, w której zaprezentowano zdjęcia wybitnych profesorów współpracujących z Polskim Radiem, fotografie upamiętniające akcje związane z popularyzacją nauki. Przestrzeń zat. Sport wypełniają zdjęcia ilustrujące historią różnych dyscyplin sportowych.

Ostatnia część wystawy to Nagrody. Poświęcona jest nagrodom przyznawanym przez Polskie Radio - Splendorom, Diamentowym Batutom, Złotym i Diamentowym Mikrofonom, Nagrodom Muzycznym oraz licznym wyróżnieniom, które przez lata otrzymywało Radio publiczne.

W sumie ekspozycję tworzy 250 fotografii oraz kilkadziesiąt plakatów.

Wystawę o Polskim Radio można oglądać w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego
przy ul. Jana Matejki 32/38, od 21 lutego do 14 marca 2011 r., w godzinach od 8.00 do 20.00.

(Informacja prasowa)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki