Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź Young Fashion 2018. Rekrutacja przedłużona do 22 lipca

AGA
Poziom pierwszej edycji międzynarodowego konkursu podczas Łódź Young Fashion był bardzo wysoki
Poziom pierwszej edycji międzynarodowego konkursu podczas Łódź Young Fashion był bardzo wysoki Krzysztof Szymczak
Druga edycja największej polskiej imprezy modowej dla młodych projektantów odbędzie się jesienią w Łodzi. Designerzy mają jeszcze niecały miesiąc, by zgłosić swój udział i powalczyć o prestiżową nagrodę. Organizatorzy przedłużyli rekrutację do 22 lipca.

Łódź Young Fashion to impreza modowa tworzona we współpracy przez miasto Łódź oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Wydarzenie promuje młodych projektantów z całego świata. Pierwsza edycja Łódź Young Fashion zakończyła się sukcesem i to za jego sprawą podpisano umowę na kolejną edycję. Miasto przeznaczyło na ten cel 821 tys. zł brutto.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się od 16 do 20 października. W programie pięć dni konkursów, warsztatów oraz imprez o charakterze międzynarodowym, które otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń o zbudowaniu własnej marki.

Najważniejszym wydarzeniem imprezy będzie konkurs Łódź Young Fashion Award 2018, adresowany do młodych projektantów z całego świata, urodzonych po 1988 roku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to "freedom" (wolność - ang.). Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. euro ufundowaną przez miasto Łódź oraz prestiżową statuetkę Manequine 2018. Do jury konkursu zostały zaproszone wybitne osobistości ze świata mody.

ZOBACZ PIERWSZĄ EDYCJĘ KONKURSU: Łódź Young Fashion Award 2017. 30 tys. euro dla projektantki z Chin [ZDJĘCIA]

Impreza połączy także trzy odbywające się już wcześniej w Łodzi wydarzenia: Galę Dyplomową ASP, Bra Day, czyli Breast Reconstruction Awareness Day oraz Ogólnopolski Konkurs „Złota Nitka”. W tym ostatnim projektanci z Polski powalczą o 30 tys. złotych oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas finałowej rywalizacji w Łódź Young Fashion Award 2018. Motyw przewodni „Złotej Nitki” to w tym roku "harmonia".

Główne wydarzenia odbędą się w Centrum Promocji Mody. Pokazom towarzyszyć będą wystawy i wykłady, odbywające się na ASP oraz w różnych częściach miasta. Jednym z przedsięwzięć jest Academy of Young Designers, w ramach której odbędą się warsztaty z pogranicza mody i sztuki. Nowym elementem tegorocznej edycji imprezy będzie konkurs fotografii modowej skierowany do młodych adeptów tej dziedziny.

**

ZOBACZ TEŻ: Łódź Young Fashion. Gala finałowa Złotej Nitki 2017 [ZDJĘCIA]**

Organizatorzy przedłużyli rekrutację do obu konkursów dla młodych projektantów. Można zgłaszać się do 22 lipca. Szczegółowe regulaminy znajdują się na stronie internetowej imprezy – www.lodzyoungfashion.com.

Zobacz też: Złota Nitka 2017 odwołana. Miasto nie dało dotacji i przygotowuje Łódź Young Fashion

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki