MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódzka policja zarabia nawet kilkanaście tysięcy złotych rocznie na... płotkach zaporowych

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
KWP Łódź/print screen
Najczęściej po policyjne zabezpieczenia sięgają uczelnie, wojsko, fundacje. W tym roku wypożyczono już 1275 sztuk. Policja zarobiła 5 tys. zł

Budżet policyjny nie należy do przesadnie bogatych, więc stróże prawa zarabiają na czym tylko mogą, na co pozwala im prawo. Na przykład na... płotkach zaporowych, które wypożyczają wszystkim chętnym.

Informacje o tych niecodziennych usługach policji można znaleźć na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

A chętnych, jak wynika z danych, nie brakuje. Wśród wynajmujących płotki zaporowe są między innymi służby wojskowe, którym sprzęt ten jest niezbędny do zabezpieczania na przykład pokazów lotniczych. Płotki wypożyczają także szkoły wyższe dla zabezpieczania organizowanych przez nie imprez plenerowych oraz samorządy miejskie i wiejskie z okazji dożynek oraz świąt państwowych lub regionalnych.

W Łodzi podrabiano ekskluzywne akcesoria dla zwierząt

W tym roku najwięcej płotków odpłatnie wypożyczyły od policji uczelnie - 550 sztuk, wojsko - 400 sztuk oraz fundacje, organizacje pozarządowe - 325 sztuk.

Jak nam powiedział komisarz Adam Kolasa z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w systemie tygodniowym (od poniedziałku do piątku) za wypożyczenie jednego płotka trzeba zapłacić blisko 11 złotych za dobę, natomiast podczas weekendów ponad 16 złotych za dobę. Nic więc dziwnego, że zyski policji są całkiem przyzwoite.

Oszustwa "na wnuczka". Policjanci z Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn [ZDJĘCIA]

Rekordowy okazał się rok 2014, kiedy policjanci zarobili na wynajmowaniu płotków zaporowych 12,1 tys. złotych. Znacznie gorzej udał im się rok 2013, gdy do policyjnej kasy z tego tytułu wpłynęło 3,4 tysiąca złotych. Natomiast w tym roku policja wzbogaciła się już o 5 tysięcy złotych.

Morderstwo w centrum Łodzi. Udusił 88-letnią kobietę. Grozi mu dożywocie [ZDJĘCIA]

Komisarz Adam Kolasa wyjaśnia, że od 1 czerwca 2010 roku płotki zaporowe znajdują się na stanie wydziału gospodarki materiałowo-technicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i że zostały przejęte od Gospodarstwa Pomocniczego przy KWP w Łodzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki