Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódzki aktor Mikołaj Chroboczek z nagrodą VIII Konkursu „Klasyka Żywa". Nagroda aktorska za rolę w Teatrze im. S. Jaracza

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Mikołaj Chroboczek w spektaklu "Sonata Belzebuba"
Mikołaj Chroboczek w spektaklu "Sonata Belzebuba" Krzysztof Bieliński
Mikołaj Chroboczek, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, został wyróżniony przez komisję prestiżowego konkursu na inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Nagrodę otrzymał za rolę Baltazara De Campos de Baleastadar w spektaklu „Sonata Belzebuba” w reżyserii Radka Stępnia.

Spektakl „Sonata Belzebuba” miał swoją premierę na początku obecnego sezonu teatralnego i od razu wzbudzał emocje wśród widzów i krytyków. Tekst Stanisława Ignacego Witkiewicza stał się inspiracją dla Radka Stępnia, który jest jednym z najbardziej obiecujących reżyserów młodego pokolenia, znanego łódzkiej publiczności m.in. z realizacji spektaklu „Kto zabił Kaspara Hausera” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Sonata Belzebuba” znalazła się w finale VIII Konkursu na inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Komisja Konkursu postanowiła przyznać wyróżnienie aktorskie Mikołajowi Chroboczkowi za rolę Baltazara De Campos de Baleastadar. Mikołaj Chroboczek występuje w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi od 2019 roku. Publiczność doceniła jego kreacje w spektaklach „Słabi” Rafała Sabary czy serialu teatralnym „Debiut”. Laureata będzie można zobaczyć na deskach teatru w lutym m.in. w spektaklach „Szklana menażeria” w reżyserii Pawła Paczesnego (7, 8, 9 lutego), „Mizantrop” Edwarda Wojtaszka (4, 5 lutego) czy w przygotowywanej premierze „Orkiestra Titanic” w reżyserii Mariusza Siudzińskiego (18 lutego).

Spektakl „Sonata Belzebuba” jest nominowany w plebiscycie „Energia Kultury” organizowanym przez TV Toya.

Konkurs „Klasyka Żywa” organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego główny cel to "zwiększenie obecności polskich tekstów klasycznych w repertuarach współczesnych teatrów oraz wzmacnianie zainteresowania nimi dzisiejszych twórców i odbiorców teatru, a także przywracanie do repertuaru wartościowych dzieł dramatu polskiego, zapomnianych lub rzadko wystawianych".

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki