MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódzkie ulice jeszcze w tym roku otrzymają nowe, asfaltowe nawierzchnie. Które to będą? Dojazdy do domów będą łatwiejsze

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Prace na Wiślickiej zaczęto od budowy odwodnienia.
Prace na Wiślickiej zaczęto od budowy odwodnienia. UMŁ
Miasto sukcesywnie likwiduje gruntówki. Tym razem na Bałutach i Widzewie. Dzięki temu poprawi się dojazd do osiedli domów jednorodzinnych, wzrośnie bezpieczeństwo na drogach i zrobi się ładniej, bo na obydwu ulicach pojawia się nowe drzewa, krzewy i klomby kwiatowe.

Pierwszą z ulic, jaka przejdzie jeszcze w tym roku metamorfozę jest leżąca na Bałutach Liściasta. To jedną z ważniejszych dróg na Bałutach. Zaczyna się skrzyżowaniem z ul. Zgierską przy parkach nad Sokołówką i Julianowskim, dalej przecina al. Włókniarzy, ul. Szczecińską a kończy się przy drodze ekspresowej S14. Przy tej ulicy w ostatnich latach wyrosło kilkaset nowych domów jednorodzinnych, deweloperzy pobudowali też niewielkie osiedla.

Liściasta modernizowana etapami

Tymczasem jeszcze do niedawna Liściasta była na większości swojego przebiegu drogą gruntową, miejscami wyłożoną pamiętającymi lata międzywojenne kamieniami polnymi zwanymi kocimi łbami. Dopiero od dwóch lat Liściasta jest sukcesywnie modernizowana od al. Włókniarzy w kierunku zachodnim. W tym roku ruszyła przebudowa ostatniego, trzeciego odcinka ulicy od ul. Mglistej do torów kolejowych. Drogowy zaczęli prace od budowy kanału deszczowego, który będzie odwadniał ulicę i okolice. Za kilka tygodni rozpoczną prace ziemne. Po modernizacji ulica otrzyma asfaltową nawierzchnię oraz bezpieczne zjazdy do posesji. Na ul. Liściastej zamontowane zostanie nowe oświetlenie, pojawią się również drzewa i krzewy. Inwestycja zakończy się w 2024 r., oznacza to że Liściasta będzie asfaltowa od Zgierskiej aż do Szczecińskiej. Miasto wyda na ten cel 3,7 mln złotych.

Wiślicka będzie wyłożona kostką

Na Sikawie z kolei modernizowana jest ulica Wiślicka odcinku od ul. Spartakusa do ul. Chałubińskiego. Ona również stanowi dojazd do nowo powstałych osiedli deweloperskich i domów jednorodzinnych. Wykonawca prowadzi już wstępne prace, na razie oznakował plac budowy i zabezpieczył istniejącą zieleń, ruszyła też budowa kanału deszczowego. W wakacje rozpoczną się właściwe prace ziemne. Ulica otrzyma nawierzchnię z kostki brukowej, powstaną wjazdy do posesji i przejścia dla pieszych, pojawią się również nowe drzewa i krzewy. Tu także finał inwestycji planowany jest w 2024 roku, a jej koszt to 3,9 mln złotych.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Łódzkie ulice jeszcze w tym roku otrzymają nowe, asfaltowe nawierzchnie. Które to będą? Dojazdy do domów będą łatwiejsze - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki