Małe Expo w Łodzi: Zdanowska w Monachium, Moder w...

  Małe Expo w Łodzi: Zdanowska w Monachium, Moder w ministerstwie

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Hanna Zdanowska będzie poszukiwać inwestorów w Monachium

  Hanna Zdanowska będzie poszukiwać inwestorów w Monachium ©Grzegorz Gałasiński

  Błażej Moder, dyrektor Nowego Centrum Łodzi ma odpowiadać za przygotowanie kandydatury Łodzi do organizowania małego Expo 2022/2023. Natomiast pierwszych inwestorów związanych z tą imprezą prezydent Hanna Zdanowska zamierza pozyskiwać już w poniedziałek, podczas międzynarodowych targów w Monachium.
  Hanna Zdanowska będzie poszukiwać inwestorów w Monachium

  Hanna Zdanowska będzie poszukiwać inwestorów w Monachium ©Grzegorz Gałasiński

  - Chociaż lata 2022-2023 wydają się odległe, to tak naprawdę pozostało niewiele czasu. Decyzja co do małego Expo ma być podjęta na przełomie roku 2015-2016 - podkreśla Błażej Moder. - Także do końca roku należy sformalizować decyzję premiera odnośnie kandydatury Łodzi, zabezpieczyć budżet związany z przygotowaniami na 3 najbliższe lata i uruchomić zespoły projektowe.

  Wstępnie miasto zakłada, że przygotowanie aplikacji m.in. dokumentacji, strategii promocyjnej i związanych z nią licznych prezentacji pochłonie około 15 mln zł.

  - Taki budżet miał Wrocław, który dwukrotnie starał się o organizowanie Expo, raz dużego, a raz małego - zaznacza Błażej Moder. - Oczywiście na razie ostrożnie podchodzimy do tych szacunków.

  Władze Łodzi zapewniają, że skorzystają z doświadczeń Wrocławia.

  - Jesteśmy w kontakcie z osobami, które były zaangażowane w dwukrotną aplikację Wrocławia - podkreśla Hanna Zdanowska.
  - Jednak odnośnie naszej kandydatury zaangażowanie rządu jest większe niż w przypadku aplikacji Wrocławia- dodaje Błażej Moder.

  Dzięki temu Łódź może mieć lepszą pozycję startową niż Wrocław, którego aplikacji dwukrotnie nie doceniono. W poniedziałek Moder wybiera się do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, by stworzyć zespół, który ma pracować nad łódzką kandydaturą na organizatora małego Expo 2022-2023.

  Natomiast prezydent Zdanowska weźmie udział w Międzynarodowych Targach Inwestycji i Nieruchomości Komercyjnych Expo Real 2013, gdzie będzie poszukiwać inwestorów.

  - Mam umówione spotkania z kilkoma inwestorami - podkreśla prezydent Łodzi. - Wracam z Monachium w poniedziałek późnym wieczorem, więc zdam raport z tych spotkań we wtorek.

  Expo Real przyciąga co roku około 1700 wystawców. Prezentują się tam m.in. deweloperzy, międzynarodowe agencje nieruchomości czy firmy budowlane.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polskie godło to nie ORZEŁ BIAŁY a URZĘDAS .... tutaj proszę sobie wpisać przymiotnik

  PO to dno (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  a mamy tych darmozjadów juz 700 000, tyle co USA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Naprawdę

  rex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  szkoda pieniędzy. Jest tyle potrzeb w lodzi, może je wyliczymy.....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POdziekowanie

  emigracja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Liczba emigrantów ciągle rośnie - alarmuje "Rzeczpospolita".

  2,13 mln Polaków przebywało za granicą w końcu 2012 roku - ustaliła "Rzeczpospolita". To o 70 tys. więcej niż w 2011 r. i 130 tys....rozwiń całość

  Liczba emigrantów ciągle rośnie - alarmuje "Rzeczpospolita".

  2,13 mln Polaków przebywało za granicą w końcu 2012 roku - ustaliła "Rzeczpospolita". To o 70 tys. więcej niż w 2011 r. i 130 tys. więcej niż w 2010 r. Polacy zatem - mimo że mieli wracać, a zachód Europy rozwija się wolniej - wciąż uciekają z kraju. Zbliżamy się do rekordowej liczby emigrantów zanotowanej w 2007 r. Wtedy było ich 2,27 mln. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zdanowska rozlicz korupcje w EC1 i marnotrawstwo w SSS!

  ksiegowość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Pani Zdanowska jest pani mało wiarygodna po tym co się stało w EC1 ( ustawianie przetargu i zero reakcji z pani strony) i w SSS ( zmarnowanie 25 mln z naszych podatków.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dobrze ze

  www (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  "Natomiast prezydent Zdanowska weźmie udział w Międzynarodowych Targach Inwestycji i Nieruchomości Komercyjnych Expo Real 2013, gdzie będzie poszukiwać inwestorów. " - dobrze, że podpowiedziałem to...rozwiń całość

  "Natomiast prezydent Zdanowska weźmie udział w Międzynarodowych Targach Inwestycji i Nieruchomości Komercyjnych Expo Real 2013, gdzie będzie poszukiwać inwestorów. " - dobrze, że podpowiedziałem to na forum, bo wydaliby miliony na pośrednikówzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy już H. Zdanowska nie poszukiwała INWESTORÓW na innych wyjazdach i jakie sa tego efekty?

  vtso (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Może opiszą dziennikarze jak uzyskają informacje z UMŁodzi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo