Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Masz pociąg z Łodzi Kaliskiej? Zarezerwuj więcej czasu na dojście do peronów!

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Wygrodzono ścieżki, którymi podróżni mają dojść do peronów. Nie jest to jednak proste...
Wygrodzono ścieżki, którymi podróżni mają dojść do peronów. Nie jest to jednak proste... Jacek Zemła
Za nieco ponad miesiąc łodzian czekać będą większe utrudnienia, bo hala obecnego dworca zostanie całkowicie zamknięta, a pasażerowie będą musieli korzystać z dworca tymczasowego, zlokalizowanego w kontenerze.

Zakończyło się wyburzanie pawilonów handlowych i przybudówek przed budynkiem dworca Łódź Kaliska. Ekipa remontowa wygrodziła metalowym parkanem obydwie strony przeddworcowego placu, pozostawiając podróżnym wąskie ścieżki dojściowe. Kto spieszy się na pociąg a nie zna drogi, może mieć problem aby dojść do właściwego peronu. Tym bardziej, że oznakowanie jest bardzo słabe, a większość tablic kierunkowych pozaklejana taśmą. Zapytać się też nie ma kogo.

Pasażerowie mają problemy z trafieniem na perony

Zlikwidowano możliwość dojścia do peronów 1-3 skrótem pozwalającym ominąć poczekalnię i kasy. Teraz trzeba iść przez budynek, albo wejść na perony pierwszym tunelem od strony Bandurskiego. Nie każdy jednak o tym wie, dlatego wielu podróżnych błądzi po okolicy bezskutecznie próbując odnaleźć właściwą drogę. Sytuacji nie ułatwia fakt, że stare tablice z odjazdami pociągów w hali dworca są wyłączone i pokazują nieaktualne informacje. Tych nowych, działających, w hali dworcowej nie przewidziano...
Wejście od al. Unii jest dostępne tak jak było, ale już w kierunku dworca PKS nie przejedziemy. Aby tam dotrzeć, także trzeba przemierzyć całą poczekalnię i udać się do tunelu obok poczty. Dla osób, które mają problem z poruszaniem się po schodach może to być droga nie do pokonania.

Po wakacjach dworzec będzie w kontenerze

Za nieco ponad miesiąc łodzian czekać będą większe utrudnienia, bo hala obecnego dworca zostanie całkowicie zamknięta, a pasażerowie będą musieli korzystać z dworca tymczasowego, zlokalizowanego w kontenerze. Tak będzie przez dwa lata. Na czas remontu zostaną tam przeniesione kasy biletowe, toalety i poczekalnia. W tym czasie stary budynek przejdzie gruntowną modernizację, z zewnątrz zostanie też obłożony miedzianą blachą.

– Po zakończeniu prac rozbiórkowych rozpocznie się budowa dworca tymczasowego, który planujemy uruchomić we wrześniu tego roku – informuje Agnieszka Jurewicz z Biura Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych. – Będzie on zlokalizowany od strony alei Bandurskiego.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Masz pociąg z Łodzi Kaliskiej? Zarezerwuj więcej czasu na dojście do peronów! - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki