Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Festiwalu Komiksu i Gier 2017 w Łodzi: siła historii obrazkowych

Michał Meksa
Michał Meksa
W niedzielę w Łodzi zakończyła się 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Główną festiwalową sceną była Atlas Arena, a w wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób.

Komiksowe nowości wydawnicze, cosplay, planszówki, rywalizacja wśród komputerowych graczy, spotkania z autorami czy bohaterami seriali... Przez trzy dni, Atlas Arena była obowiązkowym przystankiem dla każdego zainteresowanego popkulturą.

Zgodnie z tradycjami festiwalu, przy układaniu programu organizatorzy duży nacisk położyli na komiks. Dobrze widoczne na imprezie było wydawnictwo Egmont, które wprowadza właśnie na polski rynek najnowszą odsłonę przygód superbohaterów DC Comics. Z tej okazji, Łódź odwiedził Jim Lee - amerykański rysownik, doskonale znany polskim czytelnikom choćby z serii X-Men czy Wildcats.

Zobacz też:28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Innym gościem z zagranicy był słynący z charakterystycznej kreski i wizerunku gwiazdy rocka Simon Bisley. Anglik o mały włos nie spotkałby się z fanami. Nie przestawił zegarka z czasu londyńskiego i w momencie gdy miało rozpocząć się spotkanie... beztrosko pił piwo w hotelowym barze. Na szczęście szybko naprawił swój błąd i oczarował festiwalową publiczność. Na wysokości zadania stanęli polscy goście. Wśród nich można było spotkać legendy rodzimego komiksu, jak Grzegorz Rosiński czy Bogusław Polch, ale również rzesze młodych twórców.

W pomieszczeniach Atlas Areny spotkać było można młodych twórców gier - jak Cezary Skorupka z łódzkiego Superhot Team - dzielących się doświadczeniami i przedstawiających swoje wizje. Liczbą przebijali ich tylko sami gracze: okupujący stanowiska z komputerami i konsolami, rywalizujący ze sobą w grach sieciowych, czy oglądający te zmagania na telebimie. Po weekendzie w Łodzi, przedstawiciele branży mogą więc liczyć przyszłe zyski, zaś fani szeroko pojętej popkultury mogą już odliczać dni do kolejnej edycji imprezy.

**Czytaj też:

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017

**

Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w wys. 7 tys. zł zdobyli Piotr Szulc (scenariusz) i Kamila Kozłowska (grafika) za pracę „Król”. Pierwszą nagrodę (4,5 tys. zł) jury przyznało dla Tomasza Kontnego (scenariusz) i Leszka Wicherka (grafika) za „Muzeum mnie”, drugą nagrodę (3,5 tys. zł) - dla Yanna-Williama Bernarda za „Holy Days”, trzecią nagrodę (2 tys. zł) - dla Łukasza Piotrkowicza i Krzysztofa Budziejewskiego za „Sen Hieronima B.” oraz trzy wyróżnienia: dla Krzysztofa Dzikiewicza i Katarzyny Urbaniak za „Krok po kroku”, Marcina Podolca za „Instynkty”, Tomasza Kontnego i Mikołaja Ratki za „Windę”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki