Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Międzypowiatowy rajd rowerowy i piknik na rozpoczęcie lata z inicjatywy Stowarzyszenia Cyklistów „Kółeczko” w Osjakowie ZDJĘCIA

OPRAC.:
Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Rajd rowerowy zorganizowany 20 czerwca stał się doskonałą okazją dla integracji mieszkańców miejscowości położonych w powiatach wieluńskim i pajęczańskim. Pętla o długości 36 km wiodła przez malownicze tereny miejscowości Zofia, Kuźnica Ługowska, Kuszyna, Kiełczygłówek, Lipie. W wycieczce wzięło udział 60 osób - dzieci, młodzieży i dorosłych.
Rajd rowerowy zorganizowany 20 czerwca stał się doskonałą okazją dla integracji mieszkańców miejscowości położonych w powiatach wieluńskim i pajęczańskim. Pętla o długości 36 km wiodła przez malownicze tereny miejscowości Zofia, Kuźnica Ługowska, Kuszyna, Kiełczygłówek, Lipie. W wycieczce wzięło udział 60 osób - dzieci, młodzieży i dorosłych. arch. Stowarzyszenia "Kółeczko"
60 osób uczestniczyło w rowerowym rajdzie połączonym z piknikiem zorganizowanym przez Stowarzyszenie Cyklistów „Kółeczko” w Osjakowie. Inicjatywę zrealizowano w ramach programu „Rowerowe Łódzkie na PLUS” finansowanego przez samorząd województwa łódzkiego

Międzypowiatowy rajd i piknik z inicjatywy Stowarzyszenia „Kółeczko” w Osjakowie

Rajd rowerowy zorganizowany 20 czerwca stał się doskonałą okazją dla integracji mieszkańców miejscowości położonych w powiatach wieluńskim i pajęczańskim. Pętla o długości 36 km wiodła przez malownicze tereny miejscowości Zofia, Kuźnica Ługowska, Kuszyna, Kiełczygłówek, Lipie. W wycieczce wzięło udział 60 osób - dzieci, młodzieży i dorosłych. Inicjatywę zrealizowano jako zadanie publiczne Województwa Łódzkiego w ramach programu „Rowerowe Łódzkie na PLUS”.

Realizatorem projektu było Stowarzyszenie Cyklistów „Kółeczko” w Osjakowie współpracujące z członkami Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej "Bez Granic" w Osjakowie. Integracyjny rajd połączył nie tylko stowarzyszenia z Osjakowa, ale również członków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kiełczygłówek – Kuszyna i "Zacisze K2" w Kiełczygłówku. Zanim cykliści wyruszyli w trasę, wysłuchali prelekcji policjantów na temat bezpieczeństwa rowerzysty w ruchu drogowym.

Pierwszy postój cyklistów miał miejsce na boisku szkolnym w Kuszynie, na którym zorganizowano rowerowy slalom dzieci kontra dorośli. Zadaniem uczestników było jednym machnięciem nogą pokonać bez pedałowania jak najdłuższy odcinek.

Kolejny przystankiem była siedziba Domu Kultury i Gminnej Biblioteki Publiczne w Kiełczygłowie, gdzie uczestnicy wysłuchali prelekcji dietetyka na temat zasad zdrowego stylu życia. Następnie odbył się konkurs wiedzy na ten temat. Najaktywniejsi otrzymali nagrody.

W promowanie zdrowego stylu życia wpisała się również degustacja sałatek warzywnych i owocowych. Ostatnie zmagania sportowo-rowerowe uczestników to m.in slalom rowerem, wyścig żółwi, rowerowy tor przeszkód. Ich zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe współfinansowane z budżetu województwa łódzkiego.

Na finał odbył się piknik, podczas którego można było upiec kiełbaskę przy ognisku i przygotować się na drogę powrotną. Każdy uczestnik rajdu otrzymał kamizelkę odblaskową z nadrukiem, opaskę odblaskową, naklejkę odblaskową na koła do roweru, bidon, wodę i baton regeneracyjny. Stowarzyszenie cyklistów „Kółeczko” w ramach projektu zakupiło dwa rowery, które będą wykorzystywane w kolejnych rajdach.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki