Miss Polonia Województwa Łódzkiego. O wyborach opowiedzą...

  Miss Polonia Województwa Łódzkiego. O wyborach opowiedzą wnukom! [ZDJĘCIA]

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Życie każdej miss po zdobyciu korony nabrało barw. Agata Biernat (2009)
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum prywatne

  Po raz ósmy będziemy wybierali Miss Polonia Województwa Łódzkiego. Gala finałowa odbędzie się już 29 czerwca. O koronę miss i karierę walczyć będzie w tym roku 19 kandydatek. Dla każdej będą to wyjątkowe emocje, a zwyciężczyni zapamięta ten dzień do końca życia. Tak jak pamiętają chwilę ogłoszenia wyników dotychczasowe triumfatorki konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego.
  Pierwszą zdobywczynią tytułu była Karolina Mikuta. Wygrała w 2006 roku, gdy gala finałowa odbywała się w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Karolina była wtedy 18-letnią uczennicą drugiej klasy I LO w Łodzi. Dopiero podczas prób przed konkursem nauczyła się chodzić na szpilkach. Po zdobyciu tytułu jej świat się zmienił. Zaczęły się wywiady, sesje zdjęciowe, współpraca z fundacjami, akcje charytatywne.

  - Wcześniej byłam uczennicą w mundurku, a po konkursie stałam się kobietą - powiedziała Karolina Mikuta.

  Jej następczynią została Barbara Tatara, która podczas finału wojewódzkiego miała 23 lata i studiowała filologię słowiańską. Już wtedy swobodnie posługiwała się pięcioma językami: angielskim, niemieckim, rosyjskim, serbskim oraz bułgarskim. Zwycięstwo dało jej szansę walki o koronę najpiękniejszej Polki. Wygrała i została pierwszą łodzianką, która zdobyła tytuł Miss Polonia.

  - Nie żałuje, że wystartowałam w konkursie - wspomina Barbara Tatara. - Bardzo cieszę się, że miałam to szczęście i to właśnie ja zdobyłam tytuł. Zawsze powtarzam, że konkurs to fajna zabawa. Gdybym miała wybór, to jeszcze raz wzięłabym w nim udział - dodaje miss, która od kilku lat prowadzi z mężem firmę. Jej wybranek, zanim wzięli ślub, trzymał kciuki za ukochaną, gdy zdobywała koronę najpiękniejszej Polki.

  Rok później Miss Polonia Województwa Łódzkiego została Karolina Filipkowska. Miała wtedy 21 lat i studiowała ochronę środowiska. Oprócz tego grała w koszykówkę w Widzewie Łódź, a z drużyną Politechniki Łódzkiej zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski. Obowiązki miss spowodowały, że porzuciła sport. Połączyła natomiast tę przygodę ze studiami. Jej prezentacja naukowa podczas wyborów Miss Earth 2008 na Filipinach dała jej drugie miejsce w konkursie Miss Talentu. Po przekazaniu korony następczyni ukończyła studia. Jest biotechnologiem. Doświadczenie zdobyte w konkursach piękności procentuje w pracy modelki i fotomodelki.

  W 2009 roku tytuł najpiękniejszej kobiety naszego województwa przypadł Agacie Biernat ze Zduńskiej Woli. Była pierwszą miss niereprezentującą Łodzi. Gdy wygrywała, miała 19 lat i studiowała dziennikarstwo.- Konkurs Miss Polonia sprawił, że wiem, co w życiu jest dla mnie najważniejsze - wspomina Aga-ta Biernat. - Utwierdziłam się w przekonaniu, że uroda jest tylko dodatkiem. Jestem przeciwniczką oceniania ludzi przez pryzmat tego, jak wyglądają i cieszę się, że takie konkursy coraz bardziej stawiają na to, co dziewczyny mają do powiedzenia. To dobry start dla dziewczyn, które czują się niepewnie. Tak było w moim przypadku. Po konkursie nabrałam pewności siebie i zaczęłam inaczej patrzeć na świat.

  Pewność siebie spowodowała, że Agata Biernat poświęciła się swojej pasji, która stała się również jej pracą. Jest tancerką i na to przeznacza każdą wolną chwilę. Pół roku temu ze swoim chłopakiem stworzyli szkołę tańca Lejdis Studio. Uczą tańca na rurze. W zeszłym roku wzięła udział w programie telewizyjnym "Got to dance. Tylko taniec".

  Zuzanna Brzezińska zdobyła koronę w 2010 roku. Była pierwszą blondynką, która została Miss Polonia Województwa Łódzkiego. Była wtedy 22-letnią studentką filologii polskiej. Pracowała już jako modelka.

  - Cały czas pracuję w branży modelingowej i z tego się utrzymuję - mówi Zuzanna Brzezińska. - Chłopaka, póki co, nie mam, ale sporo pracuję i wyjeżdżam, więc nie narzekam na brak atrakcji. W trochę bardziej odległych planach mam otwarcie swojej działalności, ale nie chcę zdradzać, co to będzie.

  Zuzanna Brzezińska w trakcie konkursu mówiła, że wzięła w nim udział dla zabawy i zdobycia nowych doświadczeń. Nie spodiedzała się, że udział w wyborach miss pozwoli jej nawiązać wielką przyjaźń.

  - Podczas finału zaprzyjaźniłam się z jedną z uczestniczek - wspomina. - Do dziś mieszkamy razem w Warszawie i jesteśmy nierozłączne. Zyskałam cudowną przyjaciółkę. Sam konkurs wspominam z wielkim sentymentem. Moment odczytania werdyktu na finale wojewódzkim pozostanie w mojej pamięci do końca życia. Finał ogólnopolski też był przeżyciem, ze względu na milionową publiczność przed telewizorami. To świetna nauka i doświadczenie, jeśli chodzi o radzenie sobie ze stresem.

  W 2011 roku koronę przejęła Beata Stelmaszczyk. Była wtedy studentką psychologii oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Miała 24 lata. Interesowała się sztukami walki. Modelką była już od 15. roku życia. Brała udział w pokazach na całym świecie.

  - Konkurs wspominam jako wspaniałą przygodę - mówi Beata Stelmaszczyk. - Miałam możliwość odbycia podróży do Indii, Tajlandii, Egiptu. Po zdobyciu korony Miss Polonia Województwa Łódzkiego do czasu finału Miss Polonia wszystko zaczyna kręcić się wokół konkursu. Wywiady, programy telewizyjne, przygotowania do ćwierćfinałów, półfinałów i wreszcie do finału to bardzo przyjemne obowiązki, ale i bardzo czasochłonne. Zachęcam wszystkie dziewczyny do wzięcia udziału w konkursie, bo jest to przeżycie, o którym będzie można opowiadać wnukom - dodaje Beata, która łączy pracę ze studiami na drugim z kierunków, czyli na psychologii.

  Obecnie panującą miss jest Natalia Piguła. To najmłodsza triumfatorka wojewódzkiego konkursu. W tym roku zdawała maturę w XX LO w Łodzi. Od kilku lat pracuje jako modelka. Komu przekaże koronę? Dowiemy się już za tydzień. A od poniedziałku zaczniemy na naszych łamach prezentować kandydatki do tytułu Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2013. Można również głosować na Miss Polonia Dziennika Łódzkiego 2013. Szczegóły na stronie www.dzienniklodzki.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  tusek izdanoska TO WSPOLCZESNY HITLER I EWA -/kochneczka-HITLERKA/ LUDOBOJCY NARODU POLSKIEGO OBECNI

  Jeremi Wodzicki

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  tusek izdanoska TO WSPOLCZESNY HITLER I EWA -/kochneczka-HITLERKA/ LUDOBOJCY NARODU POLSKIEGO OBECNI W ELBLAGU I LODZI KORZYSTAJAC JESZCZE Z CZESCI gebelsosko POdobnych MEDIOW NIBY POLSKICH JUZ...rozwiń całość

  tusek izdanoska TO WSPOLCZESNY HITLER I EWA -/kochneczka-HITLERKA/ LUDOBOJCY NARODU POLSKIEGO OBECNI W ELBLAGU I LODZI KORZYSTAJAC JESZCZE Z CZESCI gebelsosko POdobnych MEDIOW NIBY POLSKICH JUZ WCZESNIEJ WINNI POdac SIE DO DYMISJI I DAC POLE NOWYM WYBOROM A NIE RAZIC WYBORCOW POLAKOW SWYMI KREATURAMI .WYRAZIC SKRUCHE Z POwodu SMIERCI CHWALEBNEJ SMIERCI BEZIMIENNEGO KIELCZANINA NA PROGU ICH PALACU!zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Szanowni Mieszkańcy Łodzi-W związku ze zbliżającym się terminem przekazania głosów do komisarza wybo

  Jeremi Wodzicki

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Szanowni Mieszkańcy Łodzi-W związku ze zbliżającym się terminem przekazania głosów do komisarza wyborczego zwracamy się do wszystkich Łodzian, którym nie jest obojętny los Ich miasta o aktywne...rozwiń całość

  Szanowni Mieszkańcy Łodzi-W związku ze zbliżającym się terminem przekazania głosów do komisarza wyborczego zwracamy się do wszystkich Łodzian, którym nie jest obojętny los Ich miasta o aktywne wsparcie naszej inicjatywy. Czekamy na Państwa poparcie jak i wszelką pomoc w zbieraniu głosów.-Osoby posiadające wypełnione już listy proszone są o kontakt telefoniczny:511-047-992 lub 505-166-991
  Listy można zdawać też w naszych „stałych punktach” osobom posiadającym upoważnienia pełnomocnika, inicjatora referendum lub członkom komitetu wymienionym na liście.oRAZ NA TEL: 601250050-Maurer Zb.inicjator Natomiast w poniedzialek 24VI2013r-ul.Tuwima34,do godz,13tej-najpozniej do 14tej -/listy dostarczamy juz do komisarza wyborczego/ KAZDY PODPIS OBYWATELA JEST B,DUZEJ WAGI - MOGA BYC ZLE NIEKTORE WPISANE-DLATEGO KAZDY NAWET POJEDYNCZY PODPIS MA WIELKA WARTOSC DO OSTATNIEJ MINUTY.

  Po raz kolejny przypominamy, wbrew temu co mówią władze miasta, za naszym referendum nie stoją żadne ugrupowania polityczne ani nie jest ono wynikiem prywatnych inicjatyw indywidualnych osób. Jesteśmy grupą obywateli, którym los Łodzi nie jest obojętny,BARDZO INTERESUJE INICJATOROW BY LODZ BYLA TANSZYM,BARDZIEJ PRZYJAZNYM WSZYSTKIM MIESZKANCOW A TAKZE BY MIALA DOBRY,KOMERCYJNY WIZERUNEK NA ZEWNATRZ W POLSCE I SWIECIE.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  WARSZAWA I LODZ NIEDALEKO - DZISIAJ ELBLAG/../ MIESZKANCY DUZYCH MIAST OSTRZEJ PATRZA NA OBRAZ ZLODZ

  Jeremi Wodzicki

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  WARSZAWA I LODZ NIEDALEKO - DZISIAJ ELBLAG/../ MIESZKANCY DUZYCH MIAST OSTRZEJ PATRZA NA OBRAZ ZLODZIEJSKIEJ niegosPOdarnosci OBECNEGO REZIMU "po" I ICH PRZEDSTAWICIELI W WIEKSZOSCI MIAST ---LUDZIE...rozwiń całość

  WARSZAWA I LODZ NIEDALEKO - DZISIAJ ELBLAG/../ MIESZKANCY DUZYCH MIAST OSTRZEJ PATRZA NA OBRAZ ZLODZIEJSKIEJ niegosPOdarnosci OBECNEGO REZIMU "po" I ICH PRZEDSTAWICIELI W WIEKSZOSCI MIAST ---LUDZIE W DRODZE SLUSZNEGO I DRAMATYCZNEGO PROTESTU POdchodza do tuseka I SIE POdpalaja - ostatnio TRZY OSOBY!! TYLKO ZA RZADU tuseka MIALY MIEJSCE TAKIE DEMONSTRACJE ! CZLOWIEK Z KIELC - KTORY W CZERWCU PODPALIL SIE ZMARL - CZY tusek byl przy NIM JAK UMIERAL? NIE! TUSEK "O ZLODZIEJSKO-ZBRODNICZE-DALSZE PRZYWILEJE PELO!- W tym czasie ZONA ,DZIECI BIEDNEGO,POnizonego CZLOWIEKA Z KIELC DOWIEDZIALA SIE I OPLAKIWALA NAJWIEKSZA STRATE JAKA MOZE sPOtkac kazdego -ALE CZEKA TO NIEWATPLIWIE TYCH BEZDUSZNYCH RZADZACYCH - TAKA WOLA LOSU,BOGA - ZA TO CO WYKREOWALI NARODOWI POLSKIEMU NAWET - PROCZ SLUSZNEJ DEMONSTRACJI NA STADIONIE W WARSZAWIE I ZE SLUSZNEJ PRZYCZYNY POLITYCZNEJ - NIE PODPALALI SIE POLACY BY PROTESTOWAC WOBEC GLODU!!!zwiń

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny