Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate WKF. Zadowolenie Klubu Karate ”Champion-Team” Łódź

W dniach 08-09.06 w miejscowości Zielonki - Parcela odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w karate WKF. W zawodach wzięło ponad 500 zawodników z 63 klubów z całej Polski w tym 14 zawodników z Klubu Karate ”Champion-Team” Łódź. To był bardzo dobry start moich podopiecznych, mieliśmy trzy finały to pokazuje że szkolenie utrzymuje się na wysokim poziomie. Łącznie zdobyliśmy 6 medali w tym 1 złoty, dwa srebrne i trzy brązowe - informuje prezes Champion Team Witold Wojciechowski.

- Ze startu w tegorocznych Mistrzostwach jesteśmy bardzo zadowoleni - realcjonuje Witold Wojciechowski.
Mistrzem Polski został Maciej Fryc, który zdominował konkurencję kumite indywidualne juniorów - 55 kg.
Wicemistrzem Polski został Kacper Wojciechowski, który startował w konkurencji kumite indywidualne młodzieżowców - 60 kg. Kacper od początku prowadził walkę wręcz ja kreował, przy stanie punktowym 1:1 zadecydował werdykt sędziowski na niekorzyść Kacpra. Nie jesteśmy z tego zadowoleni, taki jest sport.
Wicemistrzynią Polski została Karolina Orzechowska, która startowała w konkurencji kumite indywidualne juniorek + 66 kg, pewne wygrane walki eliminacyjne, w finale przegrała z Mistrzynią Polski z 2023 roku.
Brązowy medal zdobył Tomasz Janicki, który startował w konkurencji kumite indywidualne juniorów młodszych - 52 kg. Tomek mógł pokusić się o finał gdyby nie błąd w ostatnich sekundach walki półfinałowej.
Brązowy medal zdobył Borys Olczyk, który startował w konkurencji kumite indywidualne juniorów - 55 kg, tu liczyliśmy że Borys wejdzie również do finału i zawalczy z kolegą klubowym o złoty medal.
Brązowy medal zdobyła Zuzanna Krzemińska, która startowała w konkurencji juniorek - 53 kg. Jesteśmy z niej bardzo zadowolenie bo to młoda zdolna i ambitna zawodniczka - kończy relację Witold Wojciechowski.