ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Wystawa Kotów w Łodzi.

  Rozwiń
  Nowości w łódzkich parkach

  Nowości w łódzkich parkach

  Matylda Witkowska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nowości w łódzkich parkach

  ©Krzysztof Szymczak

  W parku Poniatowskiego pojawi się nowa fontanna, w parku Helenów - aż trzy fontanny pływające. Powstaną także nowe place zabaw, siłownia, ścieżka edukacyjna i drabinki do street workoutu.
  Nowości w łódzkich parkach

  ©Krzysztof Szymczak

  Znów w letnim sezonie prowadzone będą inwestycje w łódzkich parkach. W kilkunastu miejscach pojawią się nowe urządzenia rekreacyjne.

  Największą tegoroczną inwestycją będzie trwająca od ubiegłego roku rewitalizacja parku Poniatowskiego.

  W ubiegłym roku wyremontowany został tor rowerowy.

  - W tym wykonamy pielęgnację zieleni oraz wyremontujemy fontannę - zapowiada Ewelina Wróblewska z Zarządu Zieleni Miejskiej.

  Obecna fontanna w kształcie czołgów zastąpiona zostanie konstrukcją w kształcie kliszy filmowej. Wykonana zostanie z trzech rodzajów kamienia, jej powierzchnia będzie mieć prawie 1 tys. mkw. Sam wodotrysk ma mieć ponad 140 mkw. i będzie można do niego swobodnie wchodzić.

  W przyszłym roku prace w parku mają być kontynuowane. - W 2018 r. zrealizujemy budowę nowych alejek i remont istniejących. Pojawią się nowe rośliny, będzie też montowana mała architektura i wyremontowany amfiteatr.

  Całość inwestycji ma kosztować 10,2 mln zł, z tego 4,2 mln zł pochodzić będzie z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W tym roku wydanych zostanie 1,3 mln zł, z tego 700 tys. zł z Funduszu.

  Większymi inwestycjami są też: budowa tężni solankowej w parku Podolskim oraz remont komórek w pasażu Abramowskiego połączony z przywróceniem im funkcji terenu zielonego.

  Zmieni się takżę kilka placów zabaw. Powstaną nowe i będą remontowane istniejące, m.in. w parku na Smulsku, parku Reymonta i w parku Źródliska I.

  Nie zabraknie też nowych urządzeń treningowych. W parku im. Szarych Szeregów zbudowane zostanie zestaw drabinek do street workoutu. Na skwerku koło dworca Północnego pojawi się ścieżka rekreacyjna z urządzeniami do ćwiczeń, a na Starym Widzewie - siłownia na powietrzu.

  Na stawach w parku Helenów pojawią się trzy pływające fontanny. - Założenie jest takie, że w małym stopniu fontanny będą się przemieszczać - mówi Wróblewska

  Łącznie w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej wykona 22 projekty na łączną kwotę 6 mln 700 tys. zł. Z tego 13 to zadania wyłonione w budżecie obywatelskim.

  Inwestycje w zieleń prowadzić też będzie Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ. Planuje 16 projektów za 2,9 mln zł.

  Na ul. Moskule pojawi się plac zabaw, koło pętli przy ul. Broniewskiego stanie zabawowy statek. Przy ul. Dennej obok istniejącego placu zabaw stanie mały park z drzewami i krzewami. Powstanie tam także mini-siłownia. Przy ul. Byszewskiej pojawi się plac zabaw i ścieżka edukacyjna dla dzieci.

  - Staną tam plansze z różnymi gatunkami drzew i roślin. To pozwoli dzieciom edukować się podczas spaceru - mówi Małgorzata Gajecka, zastępca dyrektora wydziału.

  Zmieni się też teren rekreacyjny między ul. Przednią, Leszczyńską i Szczaniecką. Jest tam już mini-siłownia i alejki, teraz pojawi się plac zabaw dla maluchów


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  FONTANNY

  GOŚĆ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  A W HELENOWIE JEST WODA ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Będą też nowe flaszki i puszki

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  I na nowo będzie narzygane

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny