Nowości w wynagrodzeniach: 24.02.2020 r. Teraz hitem abonament na dojazdy do pracy i... Pracodawca np. ubezpieczy mieszkania pracowników

AIP
coraz więcej przedsiębiorców rozważa udostępnienie kompleksowego programu ochrony swoim pracownikom. Łączą oni podstawowe zabezpieczenie życia i zdrowia pracowników oraz ich najbliższych z assistance domowym czy pełnym ubezpieczeniem nieruchomości. Paweł Relikowski / Polska Press
Abonament medyczny? Karnet na basen lub na siłownię? Mało - to może jeszcze abonament na dojazdy? Konkurencja też oferuje taki? No to zapłacimy ubezpieczenie mieszkania, mamy w firmie bardzo atrakcyjne ubezpieczenia grupowe... Takie słowa od rekruterów coraz częściej słyszą kandydaci do pracy. Konkurencja o pracowników sprawiła, że pracodawcy nie tylko podnoszą wynagrodzenia, ale prześcigają się w nowinkach w zakresie tzw. benefitów pracowniczych! Wprowadzenie Pracowniczych Planów kapitałowych do firmy to dobra okazja by zrobić remanent z bonusami oferowanymi pracownikom – zwłaszcza tym szczególnie przez pracodawcę pożądanym – jako dodatek do wynagrodzenia

Większość instytucji finansowych, spośród których pracodawca będzie wybierał tę, która poprowadzi PPK w jego firmie ma powiązania kapitałowe z towarzystwami ubezpieczeniowymi. A w ramach większej współpracy łatwiej wynegocjować dla pracowników lepsze warunku ubezpieczeń – życiowych i majątkowych, zwłaszcza gdy będą to ubezpieczenia grupowe.

30 proc. pracodawców planujących rekrutację obawia się zbyt wysokich oczekiwań finansowych kandydatów, którym nie będą w stanie sprostać. Dlatego szukają nowych rozwiązań. Na znaczeniu zyskują polisy grupowe łączące w sobie elementy różnych ubezpieczeń, np. na życie z turystycznym czy nieruchomości.

Trudny rynek pracy

Niskie bezrobocie i rosnące oczekiwania kandydatów do pracy nie ułatwią w tym roku życia przedsiębiorcom. Będzie się z tym musiało zmierzyć 84 proc. pracodawców, tylu planuje zwiększyć zatrudnienie, wynika z opracowania Hays „Raport płacowy 2020. Trendy na rynku pracy”. 82 proc. z nich spodziewa się w związku z tym trudności. Będą one wynikać przede wszystkim z niedoboru odpowiednich kandydatów, a także z ich zbyt wysokich wymagań finansowych. Na pierwszy problem zawraca uwagę 46 proc. pracodawców, a na drugi 30 proc.. Skalę wyzwania potęguje też fakt, że osoby planujące zmienić pracę, skłania do tego przede wszystkim lepsza płaca i dodatki pozapłacowe (74 proc. z nich).
– Coraz więcej pracodawców nie chce lub nie jest już w stanie konkurować z innymi wyłącznie wysokością samego wynagrodzenia. Dlatego szukają nowych rozwiązań, które nie są dużym obciążeniem finansowym dla firmy, a gwarantują znaczące zwiększenie ich atrakcyjności w oczach kandydatów do pracy oraz obecnych pracowników. Jednym z rozwiązań jest budowanie wartości jako pracodawcy poprzez rozwijanie „standardowych” benefitów jak ubezpieczenia na zdrowie czy życie, dodając do nich nowe elementy, z których pracownik może skorzystać – zauważa Tomasz Kaniewski, Dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie EIB SA.

Grupowe ubezpieczenia w nowym wydaniu

Obecnie firmy stawiają przede wszystkim na sprawdzone rozwiązania. Według wspomnianego raportu Hays najczęściej oferowanymi przez pracodawców dodatkami są: karta sportowa (78 proc.), podstawowy pakiet opieki medycznej (74 proc.), imprezy i wyjazdy integracyjne (68 proc.), ubezpieczenia na życie (56 proc.) oraz telefon służbowy do użytku prywatnego (50 proc.). Nie zawsze jednak są one pozytywnie odbierane przez pracowników. Zaledwie nieco ponad połowa zatrudnionych jest z nich zadowolona oraz zna ich wartość (56 proc.). Jak zatem zmienić postrzeganie benefitów? Na współczesnym rynku pracy warto wykazać się nieszablonowym podejściem.

– Możliwość taką dają ubezpieczenia. Znane i nie w pełni doceniane polisy na życie czy ubezpieczenia zdrowotne można uzupełnić o świadczenia na przykład majątkowe. Z naszych obserwacji wynika, że coraz więcej przedsiębiorców rozważa udostępnienie kompleksowego programu ochrony swoim pracownikom. Łączą oni podstawowe zabezpieczenie życia i zdrowia pracowników oraz ich najbliższych z assistance domowym czy pełnym ubezpieczeniem nieruchomości. Zyskującym na popularności rozwiązaniem jest też poszerzanie ochrony o ubezpieczenie turystyczne. Rozwiązań jest wiele. Choć obecnie większość z nich zakłada, że za dodatkowe ubezpieczenia, poza polisą na życie lub zdrowie, zatrudnieni będą płacili sami, to biorąc pod uwagę kształt rynku pracy, nie wykluczam, że w przyszłości wszystkie koszty będą pokrywane przez pracodawców – dodaje Tomasz Kaniewski z EIB SA.

Mimo to warto podkreślić, że samodzielnie kupowane przez pracownika ubezpieczenie będzie przynajmniej trzykrotnie droższe od składki, jaką można wynegocjować w ramach polisy grupowej. Ponadto, oferty przedstawiane pracodawcy mają też o wiele szerszy zakres. W szczególności dotyczy to polis na życie. Bardzo często klienci indywidualni nie są w stanie uzyskać warunków nawet zbliżonych do poziomu ochrony zapewnianej przez rozwiązania grupowe.

Korzyści z benefitów trzeba dokładnie przedstawiać

Żeby jednak oferowane dodatki pozapłacowe były doceniane przez pracowników, trzeba jasno pokazywać wynikające z nich korzyści. Wiele osób, nawet korzystających z ubezpieczeń od lat, nie zna dokładnie zakresu swoich polis. Stąd między innymi bierze się niewielkie zadowolenie z niektórych rozwiązań, nawet tych najlepiej dopasowanych do potrzeb pracowników.
Informować o zaletach trzeba też regularnie i w przystępnej formie, dopasowanej do odbiorców. Należy zatem przygotować kilka wariantów – jedni wolą materiały drukowane, a inni chcą mieć wszystko podane w formie elektronicznej.

Źródło: EIB SA

Chcesz być dobrze poinformowany w tematach budżetu domowego, prowadzenia biznesu i ważnych zmian w prawie? Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Naprawdę warto!

Podatek cukrowy. Podreperuje budżet czy zdrowie Polaków?

Wideo

Materiał oryginalny: Nowości w wynagrodzeniach: 24.02.2020 r. Teraz hitem abonament na dojazdy do pracy i... Pracodawca np. ubezpieczy mieszkania pracowników - Strefa Biznesu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
James

Nie wszystkim odpowiadać będą takie dodatki np. polisa

Ja mam taką od 10 lat i np. nic mnie nie zmusiło by do rezygnacji z niej!!! Pieniądza nic nie zastąpi, chorzy Polacy

G
Gość

" pracodawcy NIE NIE NIE podnoszą wynagrodzenia"

HR i "janusze pracodawcy" niech wyniosąsię do bangladaszu dolnego. Pracownicy mają w 4 literach ich żałosne owocowe czwartki karnety na siłownie i podobne śmieci.

G
Gość
7 lutego, 7:50, Gość:

zwykły pracownik zainwestował pół swojej wypłaty około.250euro w bitcoina teraz zarabia 21.000zł miesięcznie zdalnie wygodnie z domu, teraz każdy moze dołączyć do tego biznesu, można sie zapisać i jeszcze dziś zarobić na stronie: systemzarabiania.pl

ostatnio dołącza dużo inwestorów i cała mundurówka, szybko pomnażają pieniadze, od dzisiaj można sie bezpłatnei zapisac do biznesu

Dno

G
Gość
19 lutego, 16:35, Gość:

ja ciągnąłem budowlankę, dochody na poziomie 4-5tys po odliczeniu podatków i kosztów, znajomy z bloku pokazał mi jak zarabiać na bitcoinie w prosty sposób siedzac w domu przed lapropem lub telefonem..teraz wyciągam legalnie przeszło 12.000zł miesięcznie jestem zdrowszy i zero nerwowo z klientami.. jak ktoś chce zarabiać jak jak polecam strone: systemzarabiania.pl.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Ściema na ściemie. Znajomy mi pokazał. To dlaczego nie tłuczesz kasy tylko sprzedajesz ten cudowny sposób na forum. Zioła na raka też sprzedajesz?

G
Gość

ja ciągnąłem budowlankę, dochody na poziomie 4-5tys po odliczeniu podatków i kosztów, znajomy z bloku pokazał mi jak zarabiać na bitcoinie w prosty sposób siedzac w domu przed lapropem lub telefonem..teraz wyciągam legalnie przeszło 12.000zł miesięcznie jestem zdrowszy i zero nerwowo z klientami.. jak ktoś chce zarabiać jak jak polecam strone: systemzarabiania.pl.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

G
Gość
7 lutego, 7:50, Gość:

zwykły pracownik zainwestował pół swojej wypłaty około.250euro w bitcoina teraz zarabia 21.000zł miesięcznie zdalnie wygodnie z domu, teraz każdy moze dołączyć do tego biznesu, można sie zapisać i jeszcze dziś zarobić na stronie: systemzarabiania.pl

ostatnio dołącza dużo inwestorów i cała mundurówka, szybko pomnażają pieniadze, od dzisiaj można sie bezpłatnei zapisac do biznesu

Spadaj cwaniaku

G
Gość
11 lutego, 11:26, pracuś:

Płacić prywaciarze, płacić a co nam potrzebne kupimy sobie 😂💪👍

Otóż to

G
Gość

Nie wciskajcie badziewia ....dajcie zarobić, karnet czy inne badziewie kupię sama według własnej potrzeby

G
Gość

To żadna nowość. Moja firma tak robiła już 17 lat temu. Dopóki pewien buc zwany nieukiem nie doprowadził do upadłości a wcześniej ukradł sporo kasy.

O
Oliwia

I bardzo dobrze, że zmienia się podejście pracodawców, teraz to sama wypłata nie wystarcza żeby zatrzymać pracowników. Trzeba właśnie inwestować w takie różne benefity i dodatki, inaczej większość osób będzie po prostu szukało lepszych warunków gdzie indziej. U mnie w pracy to muszę przyznać, że jest ok. Bo mam min. karty sportowe ok system jak i prywatną opiekę medyczną w medicover, no i ma podobno też być taka opcja jak 'wczasy pod gruszą'. Także nic, tylko trzeba pracować!

p
pracuś

Płacić prywaciarze, płacić a co nam potrzebne kupimy sobie 😂💪👍

G
Gość

To biorą z wypłaty

G
Gość

zwykły pracownik zainwestował pół swojej wypłaty około.250euro w bitcoina teraz zarabia 21.000zł miesięcznie zdalnie wygodnie z domu, teraz każdy moze dołączyć do tego biznesu, można sie zapisać i jeszcze dziś zarobić na stronie: systemzarabiania.pl

ostatnio dołącza dużo inwestorów i cała mundurówka, szybko pomnażają pieniadze, od dzisiaj można sie bezpłatnei zapisac do biznesu

:)

A kto da pełny pakiet OC/AC/NNW na samochód prywatny?

U
Ubawiony

Tego typu atrakcje są ozusowane 😂

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3