Odbył się czwarty przetarg na sprzedaż Sukcesji. Cena wywoławcza wyniosła 85 mln zł. Czy byli chętni do zakupu centrum?

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
We wtorek 10 sierpnia odbył się czwarty przetarg na sprzedaż Sukcesji. Tym razem centrum przy ul. Rembielińskiego można było kupić za 85 mln zł i była to najniższa kwota z dotychczas proponowanych.Mimo to przetargu, tak jak poprzednich, nie udało się rozstrzygnąć.- Nikt się nie zgłosił - mówi Ewa Frontczak, syndyk Sukcesji. - Widocznie potencjalnie zainteresowani czekają na dalszą obniżkę ceny wywoławczej. O tym jednak zdecyduje rada wierzycieli centrum w swojej uchwale.Czytaj dalej
We wtorek 10 sierpnia odbył się czwarty przetarg na sprzedaż Sukcesji. Tym razem centrum przy ul. Rembielińskiego można było kupić za 85 mln zł i była to najniższa kwota z dotychczas proponowanych.Mimo to przetargu, tak jak poprzednich, nie udało się rozstrzygnąć.- Nikt się nie zgłosił - mówi Ewa Frontczak, syndyk Sukcesji. - Widocznie potencjalnie zainteresowani czekają na dalszą obniżkę ceny wywoławczej. O tym jednak zdecyduje rada wierzycieli centrum w swojej uchwale.Czytaj dalej Archiwum
Udostępnij:
We wtorek 10 sierpnia odbył się czwarty przetarg na sprzedaż Sukcesji. Tym razem centrum przy ul. Rembielińskiego można było kupić za 85 mln zł i była to najniższa kwota z dotychczas proponowanych.

Mimo to przetargu, tak jak poprzednich, nie udało się rozstrzygnąć.

- Nikt się nie zgłosił - mówi Ewa Frontczak, syndyk Sukcesji. - Widocznie potencjalnie zainteresowani czekają na dalszą obniżkę ceny wywoławczej. O tym jednak zdecyduje rada wierzycieli centrum w swojej uchwale.

Przetarg numer pięć

Decyzja o nowej cenie wywoławczej zapadnie najpewniej jeszcze w czasie wakacji. Uchwałę rady wierzycieli musi następnie zaakceptować sąd, który wyznaczy też termin rozstrzygnięcia piątego przetargu.

Analiza potencjału Sukcesji

Zdaniem dr Pawła Kowalskiego, eksperta ds. marketingu z Uniwersytetu Łódzkiego, o niepowodzeniu kolejnego przetargu mogły zdecydować przyczyny strukturalne.

- Aż dziwne, że nie znalazł się chętny do zakupu przy tak niskiej cenie - mówi dr Kowalski. - Najwidoczniej zainteresowani transakcją wykonali analizy potencjału tego miejsca, w których wzięli pod uwagę m.in. liczbę potencjalnych klientów, zasobność ich portfeli, nasycenie rynku, konkurencję. W bliskiej odległości znajdują się trzy duże centra handlowe.

Uda sie sprzedać centrum?

Mimo to dr Kowalski spodziewa się, że w końcu uda się sprzedać centrum, choć zapewne będzie się to wiązać z dalszą obniżką ceny wywoławczej. Naukowiec zastanawia się też nad kilkoma rozwiązaniami, np. przekształceniem Sukcesji w centrum luksusowych marek i sklepów lub sprzedażą nie całego obiektu, a podzieleniem go na części.

Zamknięta ponad rok

Sukcesja została zamknięta 1 lipca ubiegłego roku, po niespełna pięciu latach od otwarcia. Od tego czasu większość centrum stoi pusta, działają tylko kino, kręgielnia i klub fitness, które mieszczą się na czwartym piętrze, gdzie prowadzi osobne wejście. Z pozostałymi najemcami zostały rozwiązane umowy, nowy właściciel będzie więc musiał ponownie skomercjalizować dużą część całego centrum.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
Darek M.
Otwórzcie w Sukcesji sklep PRIMARKA. Będzie największy w Europie i na pewno przyniesie dochód i zysk
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie