Odnowiony Teatr Muzyczny w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Odnowiony Teatr Muzyczny w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wonderful Teatr Muzyczny
  1/19
  przejdź do galerii

  Wonderful Teatr Muzyczny ©Grzegorz Gałasiński

  1 października Teatr Muzyczny w Łodzi otworzy swoją siedzibę przy ul. Północnej po trwającym ponad cztery lata remoncie generalnym. Rozpoczyna się nowa historia nie tylko tej popularnej, liczącej sobie przeszło 65 lat sceny, ale i muzycznych dokonań Łodzi.
  Remont Teatru Muzycznego kosztował około 50 mln zł. Prace objęły wszystkie części budynku. Dobudowano do sceny tzw. prawą kieszeń, pomieszczenia energetyczne, salę baletu wraz z garderobami i sanitariatami, pomieszczenia obsługi, magazyn kostiumów dla baletu. Powstała nowa sala prób orkiestry. Nadano nowy kształt balkonowi na głównej sali. Zamontowano nowe fotele i wykładzinę na widowni - obecnie ma ona 861 foteli i 30 strapontenów (dodatkowych miejsc). Nad sceną odnowiono płaskorzeźby przedstawiające tańczących muzyków. Odnowiono salę kameralną.

  Całkowicie wyremontowano również foyer, szatnie, dawną salę kawiarni i baletu, pomieszczenia administracyjne i sanitariaty. W elewacji frontowej zabudowano podcienia, w których znajdą się m.in. kasy oraz nowa, większa kawiarnia. Przebudowane i zmodernizowane zostało zaplecze, mieszczące garderoby chóru, orkiestry, solistów, salę prób chóru, sale korepetycyjne, pomieszczenia socjalne i gospodarcze. Uruchomiony został nowy węzeł ciepłowniczy. Powstało nowe otoczenie teatru: parkingi, zieleń, iluminacja. Pojawiły się nowe urządzenia technologiczne, m.in. nagłośnienia, oświetlenia sceny i widowni, mechaniki oraz nowy system zabezpieczenia przeciwpożarowego.

  - Zyskaliśmy obiekt, który jest perełką - zapewniała na wtorkowej konferencji prasowej w teatrze wiceprezydent Łodzi, Agnieszka Nowak. - Łodzianie będą zachwyceni tym, co zobaczą w środku.

  Pierwszą premierą w odremontowanym Teatrze Muzycznym, zaplanowaną na 1 października, będzie musical "Wonderful Town" Leonarda Bernsteina (prapremiera odbyła się w 1953 roku w Nowym Jorku). Widowisko reżyseruje Zbigniew Macias, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego.

  W przedstawieniu bierze udział niemal cały zespół Teatru Muzycznego, zaangażowano też specjalnie do spektaklu kilku solistów i muzyków. Kierownictwo muzyczne objął Lesław Sałacki, scenografię projektuje Ilona Binarsch, choreografią i ruchem scenicznym zajął się Artur Żymełka, kierownik baletu.

  - Mogę zapewnić, że po remoncie akustyka jest lepsza, słychać wyśmienicie w każdym miejscu widowni - podkreślił Lesław Sałacki.

  W kolejnych planach teatru są wznowienia hitów "Muzycznego": "Wesołej wdówki", "Krainy uśmiechu", "Człowieka z La Manczy"' "Skrzypka na dachu", "Zemsty nietoperza", "Księżniczki czardasza". Wśród premier można się spodziewać w tym sezonie jeszcze koncertu operetkowego oraz "Orfeusza w piekle" zrealizowanego wspólnie z Akademią Muzyczną. W następnym sezonie, być może, zobaczymy musical "Piękna i bestia".

  Ustalono już także ceny biletów na spektakle w nowym sezonie. Będą one kosztować 100 i 80 zł na premiery oraz od 50 do 25 zł na szeregowe spektakle. Teatr ma zamiar grać 14-15 razy w miesiącu. Sporo terminów zajmą tzw. wynajmy, na imprezy gościnne. Pierwszą z nich będzie festiwal Soundedit.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie to jest ????

  Krzysztof Bednarski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Konia z rzędem temu kto odnajdzie plan miejsc w naszym odnowionym teatrze !!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Akustyka

  Olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 171 / 118

  Szkoda , że w parze z pomalowaniem ścian nikt nie wpadł na pomysł popracowania nad akustyką tego miejsca. W dzisiejszych czasach to kpina z widza, który płaci nie małe pieniądze za bilety ( przy...rozwiń całość

  Szkoda , że w parze z pomalowaniem ścian nikt nie wpadł na pomysł popracowania nad akustyką tego miejsca. W dzisiejszych czasach to kpina z widza, który płaci nie małe pieniądze za bilety ( przy spektaklach gościnnych szczególnie warszawskich - duże pieniądze )i ma problemy ze zrozumieniem dialogów słysząc ze sceny bełkot lub nieczytelny szept.Oglądanie nie jest przyjemnością a mordęgą.Pora aby ktoś na to zwrócił uwagę.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  akustyka

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Za głośno łeb boli.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WIDOCZNOŚC

  Emerytka z Bełchatowa. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Piękny jest teatr ,jego wnętrza .Ja chodziłam jako uczennica z naszym polonistą ,z którym na wycieczkach nuciliśmy arie z operetek ,jeszcze do teatru muzycznego przy ul.Piotrkowskiej , nazywał się...rozwiń całość

  Piękny jest teatr ,jego wnętrza .Ja chodziłam jako uczennica z naszym polonistą ,z którym na wycieczkach nuciliśmy arie z operetek ,jeszcze do teatru muzycznego przy ul.Piotrkowskiej , nazywał się LUTNIA .Chyba mało kto pamięta ten okres.Mieszkam 55 km od teatru , ale staram się bywać u Was .
  Szkoda że widoczność jest słaba , bo trzeba się gimnastykować w różne strony , żeby widzieć , co się dzieje na scenie.Jutro z okazji ANDRZEJEK jadę na wasz spektakl.Cieszę się !zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo