Oni grają, my uczymy - nowa idea Fundacji Realu Madryt w...

  Oni grają, my uczymy - nowa idea Fundacji Realu Madryt w Łodzi

  Marek Kondraciuk

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Oni grają, my uczymy - nowa idea Fundacji Realu Madryt w Łodzi
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Krzysztof Szymczak

  Trwająca dwa lata współpraca Fundacji Realu Madryt z Fundacją Rozwoju Edukacji i Sportu oraz Urzędem Miasta Łodzi owocuje nowymi inspiracjami. Hasło przewodnie najnowszego projektu to: Oni grają, my uczymy.
  W środę projekt został oficjalnie zaprezentowany. W prezentacji w hotelu Holiday Inn uczestniczyli: wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, pani Rocio Munioz Rufo z Fundacji Realu, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Sportu Dominik Kropidłowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Andrzej Kaczorowski, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Przemysław Andrzejak i menedżer projektu Andrzej Kaźmierczak z FREiS.


  "Oni grają, my uczymy" to nowatorski program aktywizacji zawodowej, którego istotą są bezpłatne szkolenia na instruktorów i trenerów II klasy w piłce nożnej i koszykówce dla osób pozostających bez pracy. Może w nim wziąć udział 100 osób (zgłoszenia na www.freis.pl) w wieku od 18 do 64 lat, zamieszkujących na terenie aglomeracji łódzkiej i mających średnie wykształcenie.

  Program przewiduje stypendia szkoleniowe dla wszystkich uczestników, zwrot kosztów dojazdu, wyżywienie podczas zajęć, a na zakończenie cyklu szkoleń 5-dniowy wyjazd do Madrytu i zapoznanie się z metodami pracy trenerów madryckiego klubu.

  - Współpraca z Fundacją Realu Madryt jest ważna dla miasta - powiedział wiceprezydent Krzysztof Piątkowski. - Wymieniamy doświadczenia, co owocuje nowymi projektami. Mamy aż 42 orliki, najwięcej w kraju. W przyszłości zamierzamy budować kolejne boiska dla młodzieży, niezależnie od tego, czy powstanie program rządowy.

  - Po utworzeniu dwóch szkółek socjalnych w Łodzi i Aleksandrowie oraz zrealizowaniu dwóch campów dla młodzieży to kolejne przedsięwzięcie, które podejmujemy z Fundacją Realu Madryt - powiedział prezes FREiS Dominik Kropidłowski. - Jestem przekonany, że z pomocą samorządu osiągniemy sukces w realizacji tego projektu.

  - Chcemy zaktywizować osoby pozostające bez pracy, a wiemy, że w aglomeracji łódzkiej jest wielu nauczycieli szukających zatrudnienia - dodał Krzysztof Kaźmierczak. - Na naszym terenie jest dużo orlików, mających nie zawsze zadowalająca obsadę, więc uczestnicy szkoleń mogą konkurować na rynku pracy. Chcemy im umożliwić uzyskanie uprawnień instruktorskich i trenerskich.

  - Mam nadzieję, że uda nam się spełnić marzenia wielu osób - powiedziała Rocio Munioz Rufo. - Prowadzimy 209 szkółek socjalnych w 67 krajach i muszę przyznać, że na tym tle współpraca z władzami Łodzi układa się świetnie. W naszych projektach staramy się przekazać wartości, które są fundamentalne w działalności Realu Madryt.

  Koszt projektu "Oni grają, my uczymy" to 1,8 mln zł, a szkolenia będą dofinansowane ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cos mi tu śmierdzi.

  Darek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dwa przypadki działalności tej fundacji dotyczyły mojej firmy i naraziły mnie na straty.Ukrywaja sie pod marka Realu M a działają jak naciągacze.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kim oni sa?

  Adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

  Rocio Munioz Rufo?? Kim ta pani jest??? Wpiszcie sobie "Rocio Munioz Rufo Fundacion de Real Madrid" NIE MA ZADNEGO LINKU ZWIAZANEGO Z TA OSBA!!!! TO JEST KPINA!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  komentator

  1.8mln zl???? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 16

  Dajcie mi te pieniadze z budzetu panstwa i z unii.. a zobaczycie jaki projekt stworze na lata!! Za pieniadze podatnika mam robic promocje Realowi Madryt, najwiekszej fabryce brudnych pieniedzy....rozwiń całość

  Dajcie mi te pieniadze z budzetu panstwa i z unii.. a zobaczycie jaki projekt stworze na lata!! Za pieniadze podatnika mam robic promocje Realowi Madryt, najwiekszej fabryce brudnych pieniedzy. Biznes XXI wieku to futbolowo a my w kryzysie pozwalamy na rozwoj tej maszyny!! Oni maja 100mln € na jednego zawodnika i duzo wiecej na reszte druzyny i brakuje im naszej inicjatywy w zlotowkach??? 1.8mln zl?? to przeciez dla nich tylko 400tys €. Ludzie obudzcie sie.. Ktos lobbuje promocje miasta, szkolenie dzieci, miejsca pracy za nasze pieniadze dzis!! a jutro bedzie zbijal kase na naszych dzieciach zakochanych w marce REAL MADRID company!! Jeszcze orliki beda uzywac zamiast wlasna baze wybudowac!! Hanba!! Taka duza firma, a my tacy jestesmy mali ze nas wlasni rodacy probuja nabrac na dobroczynnos i pomysowosc!! Czysty brak wlasnej innowacji. Dajcie mi te pieniadze to taki projekt stworze ze sam Real bedzie sie prosil o wspolprace!!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Orlik na śródmieściu

  ŚRD (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 1

  proponuję wybudować orlik na manhatanie oraz przy SP 46. w centrum nie ma praktycznie orlików.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo