PGE Skra przegrała z Jastrzębskim Węglem [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski z Jastrzębskim Węglem 2:3. Rewanż odbędzie się 9 stycznia w Jastrzębiu-Zdroju.

Słabsze wyniki w pierwszej rundzie PlusLigi obu drużyn sprawiły, że w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie pary ustalane są na podstawie lokaty w lidze, obie drużyny wpadły na siebie już w ćwierćfinale. Gdyby obie awansowały do turnieju finałowego, z pewnością wśród nich eksperci szukaliby faworyta.

Mecz mógł się doskonale ułożyć dla bełchatowian, którzy w pierwszej partii prowadzili 17:10. Od tego momentu zaczęli jednak popełniać błędy i do końca seta zdobyli zaledwie 6 punktów. Trudno wytłumaczyć ten przestój, tym bardziej, że w dwóch kolejnych setach bełchatowianie wyraźnie zwyciężyli. Z każdą piłką lepiej grał Konstantin Cupković, który był pierwszoplanową postacią tego meczu w zespole z Bełchatowa.

Trzeciego seta PGE Skra wygrała 25:14, a kolejnego przegrała… 13:25. Bełchatowianie zaczęli tę partię bardzo nerwowo, a do tego na samym początku skrzywdził ich sędzia, który najpierw niesłusznie przyznał punkt rywalom, a później ukarał żółtą kartką protestującego Pawła Zatorskiego. Żółta kartka w siatkówce oznacza kolejny punkt dla rywala.

Tie-break był bardzo wyrównany, a żaden z zespołów nie prowadził wyżej, niż dwoma punktami. W pierwszej części piątego seta inicjatywa należała do PGE Skry, ale po zmianie stron na prowadzenie wyszli goście z Jastrzębia-Zdroju. I to oni ostatecznie zwyciężyli.

W zespole PGE Skry zabrakło Michała Winiarskiego i Aleksandara Atanasijevicia. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu obaj rozpoczną normalne treningi z zespołem.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (23:25, 25:21, 25:14, 13:25, 13:15)

PGE Skra: Boninfante, Cupković, Kłos, Wlazły, Bąkiewicz, Kooistra, Zatorski (libero) oraz Muzaj, Woicki. Trener: Jacek Nawrocki.

Jastrzębski Węgiel: Tischer, Martino, Holmes, Łasko, Kubiak, Czarnowski, Wojtaszek (libero) oraz Gierczyński, Malinowski, Violas, Bontje. Trener: Lorenzo Bernardi.