MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pijany ksiądz z Sosnowca spowodował wypadek. Jechał pod prąd. „Przepraszam, których zgorszyłem" - oświadczenie ks. Rydlaka ZDJĘCIA

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
Wypadek księdza w Sosnowcu: w niedzielny wieczór ksiądz proboszcz z Sosnowca Środuli ks. Ryszard Rydlak spowodował kolizję. Jechał pod prąd na rondzie i czołowo zderzył się z innym autem. Jak się okazało, do wypadku księdza doszło dlatego, że był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile. Teraz ma zostać skierowany na terapię. Proboszcz wydał oświadczenie, w którym przeprasza. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Wypadek księdza z Sosnowca

Zobaczcie zdjęcia z wypadku:

AKTUALIZACJA, 12 października:

Otrzymaliśmy z kurii diecezji sosnowieckiej informację o odwołaniu księdza ze stanowiska proboszcza.

- Zadecydowały o tym władze zakonne. Teraz spośród księży, znajdujących się już w parafii, zostanie mianowany administrator - informuje ks. Paweł Rozpiątkowski.

Administrator parafii będzie pełnił funkcje proboszcza aż do momentu, w którym władze zakonne powołają na to stanowisko nowego księdza.

Ksiądz Ryszard Rydlak wydał oświadczenie, w którym przeprasza wszystkich, których zgorszył swoim zachowaniem.

Oświadczam, że w żadnych okolicznościach nie powinienem kierować samochodem pod wpływem alkoholu

Pijany ksiądz z Sosnowca spowodował wypadek

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 października około godz. 19.20 przy rondzie na ul. Norwida w Sosnowcu.

Zobaczcie zdjęcia z wypadku:
Autor: Ryszard Bungo

Jak doszło do wypadku w Sosnowcu?

Jak wynika z relacji świadków, kierujący skodą ksiądz zjeżdżając z ronda na ul. Norwida w kierunku ul. Zaruskiego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego golfa.

Tę samą wersję zdarzenia potwierdziła policja, dodając, że chodziło o 58-letniego mieszkańca Sosnowca.

Wnioskując na podstawie zdjęć, ksiądz proboszcz z Sosnowca Środuli prawdopodobnie jechał na rondzie pod prąd. Zjeżdżając z ronda, zderzył się czołowo z innym samochodem.

- W wyniku przeprowadzonej kontroli policjanci ujawnili, że kierujący skodą miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi asp. szt. Sonia Kepper z KMP w Sosnowcu.

Całe szczęście w całym zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

Wypadek księdza: Jest komentarz, będą konsekwencje

Niestety, ksiądz proboszcz parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu nie był dzisiaj dostępny, a sama parafia nie udziela komentarzy w tej sprawie. Księża potwierdzili jednak, że wczoraj wieczorem doszło do kolizji z udziałem księdza proboszcza.

- Oczywiście jest nam bardzo przykro z tego powodu i ubolewamy w związku z całym tym zdarzeniem - mówi ks. Paweł Rozpiątkowski z biura prasowego diecezji sosnowieckiej.

- Dalsze konsekwencje w stosunku do księdza proboszcza wyciągną jego przełożeni ze Zgromadzenia Ojców Sercanów. Z mojej wiedzy wynika, że zostanie on skierowany na odpowiednią terapię - dodaje ksiądz.

Nie wiadomo jeszcze jak na całe zajście zareaguje Zgromadzenie Ojców Sercanów, które będzie decydowało o przyszłości księdza. Nie będzie on już dalej pełnił roli proboszcza w parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu. Cała sprawa może też zamknąć się jedynie wysłaniem księdza na terapię.

Wciąż nie wiadomo jaka będzie przyszłość byłego już proboszcza parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu. O tym zadecyduje jeszcze Zgromadzenie Ojców Sercanów.

W świetle prawa księdzu proboszczowi grozi teraz kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do lat dwóch.

Film "Kler" Wojtka Smarzowskiego to obraz, który jeszcze przed premierą budzi olbrzymie emocje i jest przyczyną wielu dyskusji. Internauci tworzą KLER MEMY. Oficjalna premiera 28 września 2018, przed nią szereg gorących wydarzeń: cenzura Smarzowskiego przez TVP, usuwany zwiastun z serwisu YouTube, zamieszanie o Złotego Klakiera z Radiem Gdańsk, słowa ks. Wojciecha Lemańskiego pod adresem ks. Kowalczyka: "odwal się klecho", czy kolejny emocjonalny wpis Krystyny Pawłowicz to tylko niektóre wątki związane z nowym obrazem Smarzowskiego. Zobacz w galerii jak internet komentuje nadciągającą premierę "Kleru" falą memów. Celem naszego filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących. Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Chcemy jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących nasz fundamentalny sprzeciw. Nasz film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. To niezwykle poruszająca, ale równocześnie prawdziwa historia. - mówią o filmie jego twórcy.Zdaniem posłanki Anny Sobeckiej film jeszcze przed oficjalną premierą wzbudza kontrowersje ze względu na sposób, w jaki przedstawiono w nim księży katolickich w Polsce. „Według Smarzowskiego to grupa zakłamanych, pazernych, bezideowych alkoholików, zainteresowanych jedynie seksem – pisze w swojej interpelacji Anna Sobecka. - Nie rozpatrując kwestii swobody artystycznej, zastrzeżenie budzi dofinansowanie z pieniędzy podatników, w tym wielu katolików, takiego obrazu. Paszkwilancka produkcja korzysta z dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdy jednocześnie wiele wartościowych produkcji nie ma szansy na podobne wsparcie”.

Film Kler szokuje. Cios w Kościół, czy księży MEMY NOWE Kler...

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki