PiS skarży się na wojewodę Jolantę Chełmińską

  PiS skarży się na wojewodę Jolantę Chełmińską

  Ewelina Madejska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Członkowie łódzkiego PiSu popierają skargę złożoną na Jolantę Chełmińską przez radnego z Poddębic. Chodzi o konflikt wokół starosty poddębickiego, Ryszarda Ryttera.
  Opieszałość ze strony pani wojewody jest nie do przyjęcia - twierdzi Piotr Polak, poseł Prawa i Sprawiedliwości

  Opieszałość ze strony pani wojewody jest nie do przyjęcia - twierdzi Piotr Polak, poseł Prawa i Sprawiedliwości ©Dariusz Piekarczyk/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Wszystko zaczęło się od tego, że Ryszard Rytter ubiegał się o urząd starosty poddębickiego, mimo wyroku sądowego. Został on bowiem skazany w 2006 r. prawomocnym wyrokiem na karę grzywny za przemyt chronionej muszelki. Trzy lata temu został wybrany starostą z naruszeniem prawa.

  CZYTAJ TEŻ: Poddębice: radni odwołali starostę, a potem znów go wybrali

  -Zgodnie z konstytucją, osoba skazana nie może ubiegać się o jakikolwiek urząd. Niestety Ryszard Rytter zataił ten fakt przed swoimi wyborcami. Kiedy to odkryliśmy, zgłosiliśmy sprawę do prokuratury. Niestety prokuratura umorzyła postępowanie, argumentując o małej szkodliwości społecznej - mówi Wieńczysław Kaźmierczak, radny z Poddębic.

  Rada nie odwołała się od wyroku i zwróciła się do Wojewody Jolanty Chełmińskiej o rozpatrzenie sprawy.

  - Na ręce Pani Wojewody trafił wniosek o wygaszenie mandatu dla starosty poddębickiego. Przez 7 miesięcy czekaliśmy na decyzję. Z miesiąca na miesiąc sprawę przedłużano, a przecież oczywiste jest, że doszło do naruszenia prawa przez Ryszarda Ryttera - mówi poseł Piotr Polak - Opieszałość ze strony pani wojewody jest nie do przyjęcia. Nie ma znaczenia, czy ktoś jest skazany, za małe czy duże przestępstwo. Człowiek ten oszukał radnych, wyborców i Rzeczpospolitą. Nie ma znaczenia, czy sprawa dotyczy Łodzi czy Poddębic. Jednak jeśli chodzi o koalicjanta widać to ma znaczenie. Dlatego złożyliśmy skargę na Wojewodę na ręce ministra Michała Boniego by ten upomniał panią Jolantę Chełmińską, za bagatelizowanie przez nią tej sprawy. To zwlekanie jest bulwersujące i nie do przyjęcia - dodaje.

  Wojewoda Jolanta Chełmińska z dniem 26 sierpnia uchyliła mandat radnego Ryttera. Kierowany przez niego zarząd wystąpił z wnioskiem o odwołanie starosty i powołanie nowego. W kolejnym głosowaniu na starostę Poddębic został wybrany... Ryszard Rytter.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  -wojewoda ponad prawem!!-

  ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści


  poprzez złą decyzje Wojewody do dzis nie mam odbudowanej sciany po trąbie powietrznej z 2008 r-decyzje wydala w 2010 niezgodnie z prawem do ustawy z1011r o szczegolnych warunkach odbudowy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xx

  xxi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  wielkie halo

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  korupcja

  łódż (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  u wojewody wszystkie wydziały i oddziały kontroli są skorumpowane przez samorządy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ręka rękę myje

  Lex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  Ot, widać prawo jest dla maluczkich.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo