Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PO wybrała swoje władze w Łodzi. Stanowiska w zarządzie PO dla radnych, urzędników UMŁ, prezesów spółek

Marcin Darda
Marcin Darda
PO w Łodzi kilkanaście swoich kół połączyła w jedno Koło Łódź jeszcze w 2019 r., ale jego władze wybrała dopiero w teraz, w sobotę (16 października). Kandydatka na przewodniczącą była tylko jedna, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>..
PO w Łodzi kilkanaście swoich kół połączyła w jedno Koło Łódź jeszcze w 2019 r., ale jego władze wybrała dopiero w teraz, w sobotę (16 października). Kandydatka na przewodniczącą była tylko jedna, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>.. PO Łódź/TT
PO w Łodzi kilkanaście swoich kół połączyła w jedno Koło Łódź jeszcze w 2019 r., ale jego władze wybrała dopiero w teraz, w sobotę (16 października). Kandydatka na przewodniczącą była tylko jedna, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

PO wybrała swoje władze w Łodzi

Ten wybór akurat nie dziwił, jednak w całym zarządzie pomnożono stanowiska zastępców, by pogodzić ambicje różnych środowisk, które mogły tracić na konsolidacji kół, a poza tym wybór władz nowego koła oznacza likwidację szczebla powiatowego partii w Łodzi. Wiceprzewodniczącymi zostali: poseł Cezary Grabarczyk, radna Karolina Kępka i wiceprezydent Adam Wieczorek, dotąd szef partii w Łodzi.

Na sekretarza wybrano Roberta Kolczyńskiego, w UMŁ dyrektora departamentu strategii i rozwoju, ale dobrano mu aż trzech zastępców: Jakuba Gałkę (urzędnik biura Rady Miejskiej), Jana Zbrońskiego (prezes MPO) i Radosława Stępnia (prezes WTBS).

Skarbnikiem został Jakub Riemer, szef departamentu ekologii i klimatu w UMŁ, a jego zastępcą Krystian Wolnicki, urzędnik wydziału sportu.

Na członków zarządu wybrano: Pawła Bliźniuka (radny sejmiku, p.o. dyrektora wydziału zdrowia UMŁ), Tomasza Kacprzaka (radny RM, dyrektor w MPO), Zbigniewa Papierskiego (prezes MPK)0, a także przedsiębiorcę Alego Koussana, byłego radnego Jana Mędrzaka, a także byłego wiceprezesa WFOŚiGW Wiesława Łukomskiego. Do zarządu niejako automatycznie weszli także szefowie klubów radnych w Radzie Miejskiej i sejmiku: Mateusz Walasek (dyrektor w ZWiK i Marcin Bugajski (członek zarządu WTBS)

Karbowym, czyli rzecznikiem dyscypliny mógł zostać tylko jeden kandydat: Tomasz Piotrowski, prezes ŁSI i najbliższy współpracownik Hanny Zdanowskiej.

Rzecznikiem prasowym Koła Łódź został radny Bartosz Domaszewicz, wybrano także pełnomocników zarządu do spraw mediów społecznościowych oraz do spraw kultury. Zostali nimi radny Marcin Hencz i posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Wybory odbywały się także w innych miastach łódzkiego. W Pabianicach szefem koła PO został Arkadiusz Jaksa, radny powiatowy i dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi, a w Konstantynowie Łódzkim na przewodniczącego wybrano Łukasza Kucharskiego, dyrektora MOSiR w Łodzi.

od 12 lat
Wideo

Obława policyjna na Pomorzu. 43-latek poszukiwany jest za zabójstwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki