Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w Muzeum Miasta...

  Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w Muzeum Miasta Łodzi

  Paweł Patora, Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Marcel Szytenchelm
  1/2
  przejdź do galerii

  Marcel Szytenchelm ©Maciej Stanik

  W Muzeum Miasta Łodzi odbyło się Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji. Wśród nagrodzonych są m.in. Marcel Szytenchelm, Krzysztof Cwynar oraz łódzkie muzea.
  Tytuły honorowe i certyfikaty w dziewięciu kategoriach (oddzielnie dla osób indywidualnych oraz instytucji i firm) odebrało podczas poniedziałkowej (15 czerwca) uroczystości w Muzeum Miasta Łodzi ponad 200 osób, które poświęcają swą pracę zawodową edukacji, rozwijając i wspierając innowacyjność. Wydarzenie już 29. raz zorganizowało Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.


  Statuetkami "Skrzydłam Wyobraźni" zostali uhonorowani: profesorowie Maria Dudzikowa i Stanisław Dylak - oboje z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Krzysztof Cwynar - piosenkarz, kompozytor, prezes Stowarzyszenia Studio Integracji, Marcel Szytenchelm - aktor, reżyser, dyrektor artystyczny Studia Teatralnego "Słup" i Joanna Jurek - wybitna absolwentka I LO w Piotrkowie Trybunalskim. W kategorii grupowej statuetki te otrzymały: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Public Consulting Group Polska, Zakład Włókienniczy Biliński oraz Społeczna Akademia Nauk.

  Reprezentujący wśród nagrodzonych świat kultury Marcel Szytenchelm, jak uzasadnia Janusz Moos, dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, został doceniony za skupianie wokół siebie młodych ludzi i działalność na dużym obszarze, wykraczającym poza Łódź. - To świetny edukator, oddziałuje na młodych ludzi i grupy społeczne. Rozumie, czym jest edukacja artystyczna w procesie kształtowania kompetencji społecznych, zawodowych. Ocenialiśmy cały jego dorobek, także Galerię Wielkich Łodzian - mówi dyrektor Moos.

  Krzysztof Cwynar został doceniony za współpracę z osobami niepełnosprawnymi i pokazanie, że każdy człowiek ma pewne talenty. - Krzysztof Cwynar potrafi doskonale wykryć te uzdolnienia - dodaje Moos.

  Certyfikat "Lider Społeczno-Oświatowy" został wręczony Małgorzacie Skwarek-Gałęskiej, kierowniczce Filii Nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie. W uzasadnieniu dyrektor Janusz Moos przytacza organizowane przez nią: innowacyjny cykl spotkań "Katamaran Literacki" i warsztaty poetyckie, którymi skutecznie pozyskuje ona młodzież dla tej dziedziny sztuki.

  Honorowy tytuł "Multiinnowator" (przeznaczony dla instytucji, które wyróżniają się co roku) Muzeum Miasta Łodzi dostało za uczestnictwo w wydarzeniach związanych z pracą z młodzieżą, nie tylko organizowanych z własnej inicjatywy. Z kolei Centralne Muzeum Włókiennictwa otrzymało tytuł "Lider Społeczno-Oświatowy" (w kategorii grupowej) za przedsięwzięcia dotyczące historii miasta, przemysłu lekkiego, edukacji regionalnej i konkursy z zakresu edukacji humanistycznej.

  Janusz Moos przedstawił też liczne przedsięwzięcia innowacyjne realizowane w szkołach.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przedsięwzięcia innowacyjne realizowane w szkołach

  gođ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Szkoda, że autor poświęcił zaledwie 1 zdanie na informację o pracy innowacyjnej w szkołach - jak zwykle po macoszemu....

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo