Poseł Piotr Apel (Kukiz'15) pójdzie w "leasing" do...

  Poseł Piotr Apel (Kukiz'15) pójdzie w "leasing" do Nowoczesnej? "Nie przechodzę do Nowoczesnej, ani żadnej innej partii, klubu czy koła"

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Darda

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Poseł Piotr Apel: "Nie przechodzę do Nowoczesnej"

  Poseł Piotr Apel: "Nie przechodzę do Nowoczesnej"

  Piotr Apel, wybrany w Łodzi poseł Kukiz'15, zaprzecza informacjom, wedle których miałby przejść do Nowoczesnej, by partia ta utrzymała klub w Sejmie. Informacje takie zaczęły się pojawiać po tym, jak Nowoczesna straciła straciła status klubu po odejściu ośmiorga posłów.
  Poseł Piotr Apel: "Nie przechodzę do Nowoczesnej"

  Poseł Piotr Apel: "Nie przechodzę do Nowoczesnej"

  Klub musi liczyć co najmniej piętnastu posłów, bo tylko wtedy może liczyć na gabinet w Sejmie, zatrudnienie pracowników, czy służbowy samochód dla przewodniczącego klubu. Nowoczesna skurczyła się w Sejmie do czternaściorga posłów po tym, jak ośmioro przeszło do nowego klubu Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska.

  Na prezenty wydamy więcej niż na świąteczny stół

  Stacja RMF FM podała w piątek, że przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer rozmawia z Pawłem Kukizem na temat "leasingu" czy "wypożyczenia" jednego z posłów K'15, by uratować Nowoczesnej status klubu.
  Kukiz miał powiedzieć, że ideowo nie po drodze mu z Nowoczesną, jednak tworzenie politycznego duopolu przez partyjnych wodzów, to jego zdaniem "rzecz szkodliwa dla obywateli". Wśród ewentualnych posłów do "wyleasingowania" padło nazwisko Piotra Apela. Ten jednak twierdzi, że nigdzie się nie wybiera.

  Najsmaczniejsze potrawy wigilijne - przepisy

  - Nie zamierzam przechodzić do Nowoczesnej, tak samo jak nie przejdę do innych kół, jak Wolni i Solidarni, Teraz! czy Wolni i Skuteczni - ucina Apel w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim.

  W kuluarach Sejmu zaś mówi się, że ratowanie statusu klubu dla Nowoczesnej za pomocą "leasingu" jednego posła jest misją niewykonalną, ponieważ niebawem może odejść z koła Nowoczesnej kolejna dwójka posłów.

  W lutym powstał klub PSL - Unia Europejskich Demokratów. Tak się wtedy akurat złożyło, że z PSL odszedł do Porozumienia poseł Mieczysław Baszko, i PSL stracił status klubu. Powstał potem klub PSL - UED, bo dołączyli posłowie, którzy opuścili bądź zostali usunięci z PO, czyli Stefan Niesiołowski, Michał Kamiński i Jacek Protasiewicz.

  Najlepsze życzenia SMS na Boże Narodzenie i Nowy Rok

  Choinka żywa czy sztuczna?

  Zobacz też: K. Lubnauer: W tej chwili jakby nie ma czegoś takiego jak Koalicja Obywatelska

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo