Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Praca dla kobiet. NASA Zapłaci 16,5 tys. euro za leżenie w łóżku. Sprawdź, czy nadajesz się do tej pracy?

ag
To nie żart. Niemiecka Agencja Kosmiczna DRL szuka kobiet do nietypowej, jednak niezwykle istotnej w programie kosmicznym pracy. NASA zapłaci 16,5 tysiąca euro za... leżenie w łódzku przez dwa miesiące. Do pracy poszukiwane są wyłącznie określone kobiety. Przykro nam, panowie.Taka praca to marzenie wielu osób, które nie garną się co zajęć przynoszących im co miesiąc dochód. Niemiecka Agencja Kosmiczna DRL zapłaci za 60 dni leżenia w łóżku, wcześniejszą aklimatyzację oraz późniejszą rehabilitację, która ma pomóc wrócić do normalności. Nadal zainteresowane? To czytajcie dalej.  KLIKNIJ W KOLEJNE ZDJĘCIE...
To nie żart. Niemiecka Agencja Kosmiczna DRL szuka kobiet do nietypowej, jednak niezwykle istotnej w programie kosmicznym pracy. NASA zapłaci 16,5 tysiąca euro za... leżenie w łódzku przez dwa miesiące. Do pracy poszukiwane są wyłącznie określone kobiety. Przykro nam, panowie.Taka praca to marzenie wielu osób, które nie garną się co zajęć przynoszących im co miesiąc dochód. Niemiecka Agencja Kosmiczna DRL zapłaci za 60 dni leżenia w łóżku, wcześniejszą aklimatyzację oraz późniejszą rehabilitację, która ma pomóc wrócić do normalności. Nadal zainteresowane? To czytajcie dalej. KLIKNIJ W KOLEJNE ZDJĘCIE... Pixabay
To nie żart. Niemiecka Agencja Kosmiczna DRL szuka kobiet do nietypowej, jednak niezwykle istotnej w programie kosmicznym pracy. NASA zapłaci 16,5 tysiąca euro za... leżenie w łóżku przez dwa miesiące. Do pracy poszukiwane są wyłącznie określone kobiety. Przykro nam, panowie.

Taka praca to marzenie wielu osób, które nie garną się co zajęć przynoszących im co miesiąc dochód. Niemiecka Agencja Kosmiczna DRL zapłaci za 60 dni leżenia w łóżku, wcześniejszą aklimatyzację oraz późniejszą rehabilitację, która ma pomóc wrócić do normalności. Nadal zainteresowane? To czytajcie dalej.

NASA zapłaci za leżenie w łóżku

Praca oferowana przez NASA jest badaniem mającym udoskonalić program kosmiczny, a raczej funkcjonowanie jego zespołu, który przez warunki panujące w kosmosie, sporą część swojego czasu musi poświęcać na uprawienie sportu. Agencja będzie chciała jak najwierniej odtworzyć warunki, w których astronauci żyją na co dzień w kosmosie. I tu zaczynają się schody.

Otóż, uczestniczki badania będą musiały leżeć z głową pochyloną dokładnie o sześć stopni w dół. Spowoduje to zmniejszenie przepływu krwi do kończyn. Wszystko, co będą robić, czyli jedzenie, tzw. toaleta czy relaks, ma odbywać się w pozycji leżącej. Zespół badawczy przez całą dobę będzie nadzorował, czy ochotniczki nie wstają ani nie podnoszą głowy.

To warunki zbliżone do tych, w jakich na co dzień żyją astronauci. Przebywanie w stanie nieważkości osłabia mięśnie i powoduje przesuwanie płynów ustrojowych w kierunku głowy. Podobnie dzieje się, gdy ktoś długo przebywa w pozycji leżącej. Stąd właśnie leżenie w łóżku.

Zanim jednak badanie zostanie rozpoczęte, ochotniczki przejdą aklimatyzację, by warunki, w których będą funkcjonować przez dwa miesiące, nie były szokiem dla ich organizmu. Badanie w Kolonii ma trwać w sumie 89 dni, zaś po nim NASA ma zapewnić 14-dniową rehabilitację pozwalającą wrócić do normalności.

Symulator lotów kosmicznych w łódzkim EC1 [ZDJĘCIA]

Praca dla kobiet w NASA

Aby wziąć udział w badaniu, trzeba jednak spełnić określone warunki. NASA poszukuje kobiet pomiędzy 24 a 50 rokiem życia. Zgłaszać mogą się tylko zdrowe kobiety o określonym BMI (19-30 kilogramów na metr kwadratowy), które mierzą pomiędzy 153 cm a 190 cm wzrostu. Muszą to być osoby niepalące.

Początek badania planowany jest na wrzesień 2019 roku. Odbędzie się ono w Niemieckim Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki w Kolonii. W badaniu wezmą udział 24 osoby.

Zapisy na badanie i szczegółowe informacje: TUTAJ

Zobacz: "Potrzebujemy współpracy Rosji i USA, by sprostać wyzwaniom kosmosu". Powitanie ekspedycji z Sojuza MS-12 na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki