Pracownicy łódzkich domów pomocy społecznej domagają się...

  Pracownicy łódzkich domów pomocy społecznej domagają się podwyżek

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Bereszczynski

  Dziennik Łódzki

  Pracownicy domów pomocy społecznej przyszli na obrady Rady Miejskiej w Łodzi, aby walczyć o podwyżki.
  1/2
  przejdź do galerii

  Pracownicy domów pomocy społecznej przyszli na obrady Rady Miejskiej w Łodzi, aby walczyć o podwyżki. ©Marcin Bereszczyński

  Pracownicy łódzkich domów pomocy społecznej przyszli na obrady Rady Miejskiej w Łodzi, aby walczyć o podwyżki. Radni przyznali prawie 740 tys. zł na pensje w DPS, ale to nie zadowoliło pracowników.
  Radni przyznali 740 tys. zł na podwyżki dla pracowników domów pomocy społecznej. To nie zadowoliło pracowników, ponieważ wcześniej radni przyznali podwyżki dla zatrudnionych w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego po 600 zł na osobę. Pozostali pracownicy DPS nie dostali wtedy pieniędzy, a obecna kwota na podwyżki będzie ich zdaniem oznaczać 100 zł dodatku do pensji. Zastępca dyrektora wydziału zdrowia Szymon Kostrzewski powiedział, że wysokość podwyżek dopiero będzie uzgadniana z pracownikami poszczególnych placówek. Stwierdził, że będą to kwoty 300-400 zł. Wzburzyło to pracowników DPS obecnych na obradach, bo żądali takich samych podwyżek jak w CRO.

  Radny Marcin Zalewski spróbował obliczyć, ile dostanie jeden pracownik. Wyszło niewiele, bo 740 tys. zł trzeba podzielić na 12 placówek, w których pracuje średnio po 80 pracowników.

  - Czy wie pan, ile pieniędzy przyznano na wyrównanie do minimalnej pensji, a ile na podwyżki - spytał zastępcę dyrektora radny Tomasz Głowacki.

  - Nie mam takich danych - odpowiedział Szymon Kostrzewski, wzbudzając złość pracowników DPS. Zastępca dyrektora wyjaśnił, że pieniądze przyznane na DPS są takie, bo na tyle miasto stać. Zapewnił, że w kolejnych latach na podwyżki w DPS miasto przeznaczy 6 mln zł.

  Pracownicy DPS są przekonani, że gdyby nie zaczęli organizować blokad ulic, to nie dostaliby ani grosza. Urzędnicy przekonują, że pracownicy dostaliby podwyżki, gdyby weszła w życie reforma DPS, którą blokował PiS.

  - Musieliśmy poprzeć uchwałę, bo w przeciwnym razie pracownicy DPS nie dostaliby żadnej podwyżki - podsumował radny PiS Sebastian Bulak.  Polska - Portugalia w Lidze Narodów!

  Życzenia dla nauczycieli

  Wiersze na dzień nauczyciela

  Horoskop na dziś

  Polska - Włochy już w niedzielę

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żebracy

  ech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Gdyby te niedojdy do czegoś się nadawały to dawno by zmieniły pracę na inną, lepiej płatną.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chamstwo

  niszczyć chamstwo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  gdyby te niedojdy zmieniły pracę, ciekawe kto wtedy zajmowałby się może i twoim bliskim, niepełnosprawnym, starym i chorym, zmieniał pieluchę, karmił. Wqur-jąco bezczelny typku


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pomyłka stanowisk

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Niedojdy pracują raczej w urzędach, chorymi, niepełnosprawnymi ludźmi opiekuje się wykwalifikowany personel.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo