Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pracownicy Poczty Polskiej przejdą dobrowolne szkolenia strzeleckie. Duże zainteresowanie programem

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
W ciągu kilku pierwszych dni akcji, pracownicy poczty wysłali ponad tysiąc zgłoszeń i tym samym wyczerpali pulę miejsc przewidzianą na I edycję »Powitania z bronią«
W ciągu kilku pierwszych dni akcji, pracownicy poczty wysłali ponad tysiąc zgłoszeń i tym samym wyczerpali pulę miejsc przewidzianą na I edycję »Powitania z bronią« Tomasz Hołod/123rf
W lipcu Poczta Polska uruchomiła program „Powitanie z bronią”. To dobrowolne szkolenia strzeleckie dla pracowników spółki. Pracownicy Poczty wysłali ponad tysiąc zgłoszeń. Będą zdobywać umiejętności posługiwania się bronią.

Poczta Polska poinformowała, że uruchomiła w lipcu program dobrowolnych szkoleń strzeleckich dla pracowników pt. „Powitanie z bronią”.

W ciągu kilku pierwszych dni akcji, „pracownicy poczty wysłali ponad 1000 zgłoszeń i tym samym wyczerpali pulę miejsc przewidzianą na I edycję »Powitania z bronią«” – podkreślono w komunikacie.

Poczta Polska wyjaśniła, że akcja „Powitanie z bronią” jest skierowana do pocztowców, którzy chcieliby zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie posługiwania się bronią.

„Uczestniczyć w programie mogą wszyscy zatrudnieni w Poczcie – od listonoszy, po przedstawicieli obsługi klienta czy administracji, z wyłączeniem pracowników ochrony oraz tych, którzy już mają pozwolenia na broń, są członkami klubów strzeleckich lub mają doświadczenie strzeleckie. Pocztowcy mogli dołączyć do programu od 11 lipca. W I edycji szkolenia weźmie udział 1000 pracowników” – napisano.

Prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot zaznaczył, że „ogromne zainteresowanie programem »Powitania z bronią« wśród pracowników poczty dowodzi, jak potrzebne są tego typu inicjatywy”. „Jesteśmy firmą, która odgrywa istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, dlatego chcemy, aby pocztowcy byli gotowi stawić czoła różnym sytuacjom kryzysowym. Stąd też szereg inicjatyw, jakie podejmujemy w tym zakresie oraz nasze partnerstwo z Wojskami Obrony Terytorialnej” – dodał Tomasz Zdzikot.

W ramach „Powitania z bronią” chętni pocztowcy odbędą zajęcia teoretyczne i praktyczne w łącznym wymiarze czterech godzin. „Szkolenia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Uczestnicy szkoleń zapoznają się m.in. z zasadami bezpieczeństwa posługiwania się bronią oraz spróbują własnych sił na strzelnicy” – napisano.

„Nasz nowy program »Powitanie z bronią« to nie tylko szansa na zapoznanie się z podstawową wiedzą o środkach obrony osobistej i zasadami posługiwania się bronią. Wspólne szkolenie stwarza także możliwość spotkania się z innymi pocztowcami, integrując lokalne środowisko pracowników” – zauważył dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej Marek Makuch.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie programem oraz liczbę zgłoszeń przekraczającą dostępne miejsca Poczta nie wyklucza uruchomienia drugiej edycji inicjatywy.

Zwrócono uwagę, że Poczta Polska promuje działania proobronne także przez współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej. W maju spółka wprowadziła program „Ramię w Ramię z WOT”, którego celem jest aktywizacja pracowników do wstąpienia w szeregi Terytorialsów, a także kształtowanie i promowanie postaw patriotyczno-obywatelskich.

„Poczta Polska, jako jedyny operator pocztowy o statusie przedsiębiorcy o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym oraz operator wyznaczony realizuje m.in. zadania w zakresie współdziałania z Wojskową Pocztą Polową. Spółka bierze także udział w mobilizacyjnym rozwinięciu Sił Zbrojnych RP. Jako jedna z kluczowych strategiczna instytucja państwa, w czasie wojny czy poważnego kryzysu Poczta Polska podlega militaryzacji” – zaznaczono w komunikacie.

mac

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pracownicy Poczty Polskiej przejdą dobrowolne szkolenia strzeleckie. Duże zainteresowanie programem - Portal i.pl

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki