Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prapremiera muzycznej bajki "My psy w kosmosie" na scenie Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. Premiera z okazji Dnia Dziecka

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Bajka „My, psy w kosmosie” to kontynuacja udanego i lubianego przez widzów musicalu „My, psy”
Bajka „My, psy w kosmosie” to kontynuacja udanego i lubianego przez widzów musicalu „My, psy” Krzysztof Szymczak
Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, specjalnie na Dzień Dziecka, przygotował prapremierę muzycznej bajki "My, psy w kosmosie". Premierowo widowisko będzie można zobaczyć 1 czerwca, ale także 2 i 3 czerwca.

Prapremiera muzycznej bajki "My psy w kosmosie" na scenie Teatru Nowego w Łodzi

Bajka „My, psy w kosmosie” to kontynuacja udanego i lubianego przez widzów musicalu „My, psy” z 2019 roku, zrealizowanego na podstawie książki Henia Psa. Prapremiera rozśpiewanego widowiska w reżyserii Przemysława Dąbrowskiego (również autor tekstów piosenek) i z muzyką Leny Ledoff, odbędzie się już w czwartek 1 czerwca, w Dzień Dziecka, od godz. 12, na Dużej Scenie Teatru Nowego.

- Przez cztery lata, jakie upłynęły od premiery spektaklu „My, psy”, na świecie sporo się zmieniło - mówi Lena Ledoff. - Czas jest umowny; w psim życiu minęło go więcej, niż w ludzkim. Ale wszyscy wydorośleliśmy. Dlatego chcemy jeszcze raz przypomnieć starą jak świat prawdę, że nieistotne gdzie jesteśmy - na Ziemi czy w kosmosie - ważna jest sfora, która zjawi się z pomocą, kiedy jesteśmy w potrzebie

.

W przedstawieniu występują: Paweł Audykowski, Łukasz Gosławski, Magdalena Kaszewska, Gracjan Kielar, Maciej Kobiela, Michał Kruk, Halszka Lehman, Konrad Michalak, Adam Mortas, Wojciech Oleksiewicz, Krzysztof Pyziak, Paulina Walendziak. Autorem scenografii i kostiumów jest Paweł Walicki.

- W pierwszej części skupiliśmy się na przekazie, że jesteśmy odpowiedzialni za psy i koty - to my, ludzie, je udomowiliśmy; bez nas już sobie nie poradzą - dodaje Przemysław Dąbrowski. - W drugiej koncentrujemy się na tym, czego możemy się od psów i kotów nauczyć - lojalnej przyjaźni, wiernej miłości, bliskości wyrażonej czułym dotykiem, szacunku; prawdziwego odczucia deszczu, chłodu, słońca i ciepła w miejsce wirtualnych doświadczeń

.

Duet twórczy podkreśla edukacyjny walor przedstawienia: – Mówimy o pułapkach cyfrowego świata, bez którego nie da się dziś żyć, ale który czasem pochłania nas zbyt mocno. Staramy się jednak, żeby nie było w naszym spektaklu dydaktyzmu. Przypominamy uniwersalne prawdy, odwołujemy się do najważniejszych pojęć.

– Bajka jest przepięknym rodzajem sztuki, ponieważ otwiera wyobraźnię młodym widzom, ale i nam, dorosłym aktorom. Dzieci są wymagającą, wspaniałą publicznością – mówi Łukasz Gosławski, w spektaklu odtwarzający rolę Mądrali Juniora. – Piosenki mamy przepiękne, zapowiada się kawał fajnej, odlotowo-kosmicznej zabawy.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki