ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Prognoza pogody długoterminowa

  Rozwiń
  Proces nożownika spod klubu Kokoo. 100 tys. zł za otarcie...

  Proces nożownika spod klubu Kokoo. 100 tys. zł za otarcie się o śmierć

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Jednym z obrońców oskarżonego Sergiusza J., który przeprosił pokrzywdzonego i wyraził ubolewanie, jest Nicholas Cieslewicz

  Jednym z obrońców oskarżonego Sergiusza J., który przeprosił pokrzywdzonego i wyraził ubolewanie, jest Nicholas Cieslewicz ©Wiesław Pierzchała

  Proces Sergiusza J., któremu śledczy zarzucają pamiętny atak nożem pod klubem Kokoo, zakończył się w środę (18 maja) w Sądzie Okręgowym w Łodzi
  Jednym z obrońców oskarżonego Sergiusza J., który przeprosił pokrzywdzonego i wyraził ubolewanie, jest Nicholas Cieslewicz

  Jednym z obrońców oskarżonego Sergiusza J., który przeprosił pokrzywdzonego i wyraził ubolewanie, jest Nicholas Cieslewicz ©Wiesław Pierzchała

  Podczas głosów stron prokurator domagał się dla oskarżonego 15 lat więzienia, natomiast obrońcy wnioskowali o uniewinnienie od zarzutu usiłowania zabójstwa lub nadzwyczajne złagodzenie kary. Wyrok zostanie ogłoszony 1 czerwca.

  Nie obyło się bez zaskakujących zwrotów akcji. Już wcześniej obie strony, czyli matka oskarżonego Sergiusza J. oraz pokrzywdzony Robert K. zawarli ugodę, w wyniku której ciężko ranny nożem miał otrzymać zadośćuczynienie w wysokości 100 tys.
  zł. Za słowami poszły czyny i Robert K., który jest oskarżycielem posiłkowym, otrzymał pierwszą ratę: 25 tys. zł. Na tym się skończyło i ugoda została zamrożona. Jednak przed środową rozprawą wrócono do niej i Robert K. otrzymał drugą transzę: 30 tys. zł. Obrońcy oskarżonego zapewnili, że brakujące 45 tys. zł zostanie przekazane w ciągu miesiąca.

  Proces nożownika spod klubu Kokoo. Nie będzie ugody między Sergiuszem J. a jego ofiarą

  - Przepraszam za to, co zrobiłem. Bardzo ubolewam, że z powodu mojego zachowania stała się krzywda Robertowi K. - oznajmił w sądzie 25-letni Sergiusz J. W odpowiedzi Robert K. przyjął przeprosiny, co oznacza, że obaj uznali sprawę za załatwioną.

  Dlatego ani Robert K., ani jego pełnomocnik, adwokat Jarosław Szymański, nie żądali wysokości kary dla Sergiusza J., lecz pozostawili tę kwestię sądowi.

  - Bezsporne jest to, że oskarżony ugodził nożem pokrzywdzonego i to, że gdyby nie niska temperatura na dworze, która spowolniła upływ krwi tętniczej, to Robert K. by nie żył. A to oznacza, że był on na granicy śmierci i że poniósł on duży uszczerbek na zdrowiu - podkreślił Jarosław Szymański.

  Nożownik spod klubu Kokoo uznany za szczególnie groźnego

  Broniący oskarżonego adwokat Marcin Szewczyk zwrócił uwagę, że w sprawie tej nie ma mocnych dowodów, aby ustalić stan faktyczny, a to dlatego, że świadkowie i pokrzywdzony nie do końca zapamiętali zdarzenie. Dużo do powiedzenia miałby Robert K. Sęk jednak w tym, że - jak zaznaczył obrońca - po tym zdarzeniu doznał amnezji, której przyczynami były: wypity alkohol oraz stres i trauma spowodowane zagrożeniem utraty zdrowia lub życia.

  - Nie ma dowodów, aby Sergiuszowi J. zarzucić usiłowanie zabójstwa, jak to uczynił prokurator - zaznaczył mecenas Szewczyk. I dodał, że ciosy nożem zadane przez oskarżonego były przypadkowe i chaotyczne, z których najgroźniejszym okazał się cios w pachwinę.

  Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 grudnia 2012 roku pod klubem Kokoo przy ul. Moniuszki w Łodzi, w którym 31-letni Robert K. ze znajomymi świętował swe urodziny. Według śledczych, około godz. 2 wyszedł z lokalu i natknął się na oskarżonego, który już wcześniej był tak agresywny, że ochroniarze nie wpuścili go do klubu. Sergiusz J. wyjął nóż i z dużą siłą zadał jubilatowi pięć ciosów. W ciężkim stanie trafił do szpitala, w którym lekarze uratowali mu życie.

  Student, który pod klubem Kokoo zranił nożem Roberta K., przekaże mu 100 tys. zł

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 9-15 maja 2016 roku  MATURA 2016|MATURA USTNA POLSKI 2016 TEMATY: Pytania na maturze ustnej z polskiego 9 maja 2016
  MATURA 2016|MATURA 2016 BIOLOGIA - poziom podstawowy i rozszerzony [ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE, PYTANIA]
  MATURA 2016|MATURA 2016 MATEMATYKA: poziom rozszerzony[matematyka ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE CKE, ROZWIĄZANIA]
  MATURA 2016|MATURA WOS 2016: poziom podstawowy i rozszerzony [WOS ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE, PYTANIA]
  MATURA 2016|MATURA 2016 NIEMIECKI - poziom podstawowy i rozszerzony [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PYTANIA, TRANSKRYPCJE]
  MATURA 2016| MATURA 2016: FIZYKA - poziom podstawowy i rozszerzony [PYTANIA, ZADANIA, ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI]
  MATURA 2016| MATURA 2016. Chemia - trudny egzamin na zakończenie drugiego tygodnia matur

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  100 tys. jest OK

  ale (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  100 tys. tytułem odszkodowania i kilka lat odsiadki BEZ zawieszenia tytułem kary.
  Wtedy będzie sprawiedliwie.

  Kary nie powinny być surowe, kary powinny być adekwatne do czynów. Sprawiedliwe.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  konferencja marketingON || Ruszyła sprzedaż biletów! || ▶WEŹ UDZIAŁ◀

  konferencja marketingON || Ruszyła sprzedaż biletów! || ▶WEŹ UDZIAŁ◀

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny