Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Progi do łódzkich techników. Sprawdź, do którego najtrudniej się dostać: od Gastronomika do...

Maciej Kałach
Maciej Kałach
18 kwietnia początek egzaminu gimnazjalnego 2018. A 21 maja zaczyna się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Kandydaci, aktualnie kończący gimnazja, wybiorą placówki, w których chcieliby kontynuować naukę po wakacjach. O tym, czy się dostaną, zadecyduje w znacznym stopniu właśnie egzamin gimnazjalny.Specjaliści od rynku pracy coraz głośniej namawiają absolwentów gimnazjów do szkół zawodowych. Jeśli nastolatek zdecyduje się na technikum, będzie mógł w nim uzyskać maturę – tak samo jak w liceum ogólnokształcącym – a przy tym uzyska fach, którego znajomość potwierdzi na egzaminie zawodowym.Prezentujemy zestawienie tzw. „progów” do wszystkich 18 prowadzonych przez samorząd techników w mieście – jest ono oparte na danych Urzędu Miasta Łodzi z poprzedniej rekrutacji – na rok szkolny 2017/2018.Takie technika działają przy zespołach szkół, kształcących w różnych zawodach (najczęściej te zespoły zawierają także „branżówki” I stopnia, czyli dawne „zawodówki”, ale one nie dają szansy zdobycia matury  - trzeba jeszcze skończyć drugi stopień - i nie cieszą się popularnością).Każdy kandydat mógł zdobyć 200 rekrutacyjnych punktów (w tym połowę za egzamin, a resztę za oceny przeliczone na punkty ze świadectwa na koniec trzeciej klasy gimnazjum oraz za szczególne osiągnięcia: artystyczne, sportowe czy w konkursach przedmiotowych).Opisując szkołę podaliśmy dwie wartości: liczbę punktów, która pozwalała dostać się do „najsłabszej” klasy danego technikum, oraz liczbę punktów, potrzebną do zakwalifikowania się do klasy „najmocniejszej”.Technika poukładaliśmy (rosnąco) według pierwszej z tych wartości.Zdarzało się, że wysokie rozpiętości progów występowały w ramach jednego technikum, jeśli to oferowało kandydatom naukę w zawodach związanych z tradycyjnymi sektorami gospodarki – a z drugiej strony – z sektorem nowoczesnych technologii.Na kolejnych slajdach znajdziesz informację o progach punktowych do tych szkółWcześniej opublikowaliśmy dwa zestawienia dotyczące liceów ogólnokształcących w Łodzi:LO w Łodzi, do których najtrudniej się dostaćLO w Łodzi, do których najłatwiej się dostać
18 kwietnia początek egzaminu gimnazjalnego 2018. A 21 maja zaczyna się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Kandydaci, aktualnie kończący gimnazja, wybiorą placówki, w których chcieliby kontynuować naukę po wakacjach. O tym, czy się dostaną, zadecyduje w znacznym stopniu właśnie egzamin gimnazjalny.Specjaliści od rynku pracy coraz głośniej namawiają absolwentów gimnazjów do szkół zawodowych. Jeśli nastolatek zdecyduje się na technikum, będzie mógł w nim uzyskać maturę – tak samo jak w liceum ogólnokształcącym – a przy tym uzyska fach, którego znajomość potwierdzi na egzaminie zawodowym.Prezentujemy zestawienie tzw. „progów” do wszystkich 18 prowadzonych przez samorząd techników w mieście – jest ono oparte na danych Urzędu Miasta Łodzi z poprzedniej rekrutacji – na rok szkolny 2017/2018.Takie technika działają przy zespołach szkół, kształcących w różnych zawodach (najczęściej te zespoły zawierają także „branżówki” I stopnia, czyli dawne „zawodówki”, ale one nie dają szansy zdobycia matury - trzeba jeszcze skończyć drugi stopień - i nie cieszą się popularnością).Każdy kandydat mógł zdobyć 200 rekrutacyjnych punktów (w tym połowę za egzamin, a resztę za oceny przeliczone na punkty ze świadectwa na koniec trzeciej klasy gimnazjum oraz za szczególne osiągnięcia: artystyczne, sportowe czy w konkursach przedmiotowych).Opisując szkołę podaliśmy dwie wartości: liczbę punktów, która pozwalała dostać się do „najsłabszej” klasy danego technikum, oraz liczbę punktów, potrzebną do zakwalifikowania się do klasy „najmocniejszej”.Technika poukładaliśmy (rosnąco) według pierwszej z tych wartości.Zdarzało się, że wysokie rozpiętości progów występowały w ramach jednego technikum, jeśli to oferowało kandydatom naukę w zawodach związanych z tradycyjnymi sektorami gospodarki – a z drugiej strony – z sektorem nowoczesnych technologii.Na kolejnych slajdach znajdziesz informację o progach punktowych do tych szkółWcześniej opublikowaliśmy dwa zestawienia dotyczące liceów ogólnokształcących w Łodzi:LO w Łodzi, do których najtrudniej się dostaćLO w Łodzi, do których najłatwiej się dostać @Krzysztof Szymczak (na zdjęciu absolwentka ZSP nr 3 podczas zdawania jednej z ostatnich matur)
Progi do łódzkich techników. Uzyskaliśmy je dzięki danym z Urzędu Miasta Łodzi. Sprawdź, jak trudno dostać się do każdego z 18 techników prowadzonych przez samorząd.

18 kwietnia początek egzaminu gimnazjalnego 2018. A 21 maja zaczyna się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Kandydaci, aktualnie kończący gimnazja, wybiorą placówki, w których chcieliby kontynuować naukę po wakacjach. O tym, czy się dostaną, zadecyduje w znacznym stopniu właśnie egzamin gimnazjalny.

Specjaliści od rynku pracy coraz głośniej namawiają absolwentów gimnazjów do szkół zawodowych. Jeśli nastolatek zdecyduje się na technikum, będzie mógł w nim uzyskać maturę – tak samo jak w liceum ogólnokształcącym – a przy tym uzyska fach, którego znajomość potwierdzi na egzaminie zawodowym.

Prezentujemy zestawienie tzw. „progów” do wszystkich 18 prowadzonych przez samorząd techników w mieście – jest ono oparte na danych Urzędu Miasta Łodzi z poprzedniej rekrutacji – na rok szkolny 2017/2018.
Takie technika działają przy zespołach szkół, kształcących w różnych zawodach (najczęściej te zespoły zawierają także „branżówki” I stopnia, czyli dawne „zawodówki”, ale one nie dają szansy zdobycia matury - trzeba jeszcze skończyć drugi stopień - i nie cieszą się popularnością).

Każdy kandydat mógł zdobyć 200 rekrutacyjnych punktów (w tym połowę za egzamin, a resztę za oceny przeliczone na punkty ze świadectwa na koniec trzeciej klasy gimnazjum oraz za szczególne osiągnięcia: artystyczne, sportowe czy w konkursach przedmiotowych).

Opisując szkołę podaliśmy dwie wartości: liczbę punktów, która pozwalała dostać się do „najsłabszej” klasy danego technikum, oraz liczbę punktów, potrzebną do zakwalifikowania się do klasy „najmocniejszej”.

Technika poukładaliśmy (rosnąco) według pierwszej z tych wartości.

Zdarzało się, że wysokie rozpiętości progów występowały w ramach jednego technikum, jeśli to oferowało kandydatom naukę w zawodach związanych z tradycyjnymi sektorami gospodarki – a z drugiej strony – z sektorem nowoczesnych technologii.

Wcześniej opublikowaliśmy dwa zestawienia dotyczące liceów ogólnokształcących w Łodzi:

LO w Łodzi, do których najtrudniej się dostać

LO w Łodzi, do których najłatwiej się dostać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki