Protest rolników na autostradzie A2 pod Warszawą. Droga z Łodzi do stolicy była zablokowana. Rolnicy czekali na premiera. Uwaga protest rolników na A2 zakończył się po godzinie 15!

14.26 Protest nadal trwa:

13.09 Zastanawiacie się, kim jest przywódca protestujących rolników? Czytajcie: Kim jest Michał Kołodziejczak?

13.03 Jak poinformował nas rzecznik prasowy stołecznej policji, kom. Sylwester Marczak, uczestnicy protestu nie zostali usunięci siłą. Policjanci nie chcieli zaogniać sytuacji. Funkcjonariusze pracują nad tym, by protest został zakończony.

Zdaniem policji podczas środowego protestu złamane zostały przepisy ruchu drogowego i związane z organizacją zgromadzeń.

12.21 Michał Kołodziejczak, lider protestujących, informuje na Twitterze

Zobacz zdjęcia internautów z protestu na autostradzie:
Zobacz galerię

11.41 Trwa blokada autostrady. Jednak na A2 zostały już tylko auta protestujących.

10.42 Trwają rozmowy między protestującymi a ministrem. Blokada trwa.

10.15 Do protestujących przyjechał Jan Ardanowski, minister rolnictwa.

10.09 Przedstawiciel protestujących w wypowiedzi dla telewizji TVN: To od premiera zależy, ile będziemy stać na A2.

9.55 GDDKiA informuje:

9.40 Strajkowaliśmy w Warszawie na niewielkich ulicach, przepuszczaliśmy kierowców, ale na niewiele się to zdało - mówią protestujący. - Dlatego dziś jesteśmy na autostradzie.

9.31 Jak długo tu będziemy? Nie wiadomo - mówią protestujący. Jesteśmy zdesperowani. Dla polskich rolników nastał straszny czas. Dziś chcemy pokazać, że chcemy normalnie pracować i normalnie sprzedawać.

Polskim rolnikom wybito zdrowe świnie - zrobiono to z nakazu, to były błędne decyzje. Żądamy usunięcia osób, które są za to odpowiedzialne.

- Wielokrotnie nas już okłamano. Przedstawiają nas jako osoby roszczeniowe, a my chcemy normalnie pracować, produkować żywność i ją sprzedawać - mówi przedstawiciel protestujących. - Chcemy, by był flagi kraju, który produkował żywność, a nie flagą kraju, gdzie było to pakowane.

Godz. 9.26. Trwa próba rozładowania zatoru.

Godz. 9.06. Dlaczego nie można po prostu usunąć nielegalnie protestujących rolników z autostrady? Okazuje się, że żadne z nich nie ma dokumentów, nikt z nich nie może też przypomnieć sobie swoich danych - informują z miejsca dziennikarze TVN.

Godz. 9.01. Jeden z internautów zamieścił film w sieci:

Godz. 8.46. Ruch na autostradzie blokuje grupa ok. 100 osób. Jak informuje GDDKiA, by rozładować korek, otwarto bramki w Brwinowie.

Godz. 8.41. Ruch w kierunku Warszawy jest nadal całkowicie zablokowany. Nitka A2 wiodąca w przeciwną stronę jest przejezdna.

W środę, 12 grudnia, ok. godz. 6 rano, na autostradzie A2 rozpoczął się protest rolników. Protestujący blokują oba pasy autostrady w Brwinowie - między Milanówkiem a Pruszkowem. Kierowcy stoją w ogromnych korkach.

Jak ustatliliśmy, protestującymi są rolnicy ze wspólnoty Agrounia. Oto, dlaczego rozpoczęli protest:

CZYTAJ TEŻ: ASF w Polsce: Ponad 200 ognisk afrykańskiego pomoru świń. Jak zapobiegać ASF?

za chwilę kolejne informacje

Zobacz też: Protest rolników w Przygłowie

Najsmaczniejsze potrawy wigilijne - przepisy

Najlepsze życzenia SMS na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Nie zapomnij złożyć życzeń na Boże Narodzenie

Ozdoby świąteczne DIY

Najlepsze przepisy na karpia

Ile zapłacimy za karpia? Trudniej będzie kupić żywą rybę

Jak zrobić pyszne pierniki świąteczne?