Raków - Widzew 2:0. Słaby Widzew nie pomógł ani sobie, ani Legii. Tak ma wyglądać finisz PKO Ekstraklasy?

Na trybunach w Częstochowie było ciekawiej niż na murawie podczas meczu Rakowa z Widzewem
Raków walczy z Legią o mistrzostwo Polski i bardzo zależało mu na pokonaniu Widzewa. I to się drużynie z Częstochowy udało. Bardzo łatwo się udało.

Zobacz, jak padła druga bramka w meczu Raków - Widzew

Raków Częstochowa - Widzew Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Ivi Lopez (9-karny), 2.0 Fran Tudor (90+5-wolny).
Raków: Vladan Kovacević - Stratos Svarnas, Tomas Petrasek, Zoran Arsenić - Fran Tudor, Ben Lederman (90, Gustav Berggren), Giannis Papanikolaou, Bartosz Nowak (68, Władysław Koczerhin), Ivi Lopez (20, Mateusz Wdowiak; 90, Marcin Cebula), Jean Carlos Silva - Vladislavs Gutkovskis (68, Fabian Piasecki). Trener: Marek Papszun.
Widzew: Henrich Ravas - Mato Milos, Mateusz Żyro, Serafin Szota (64, Patryk Stępiński), Martin Kreuzriegler, Andrejs Ciganiks - Ernest Terpiłowski (69, Juljan Shehu), Marek Hanousek, Dominik Kun (82, Juliusz Letniowski), Bartłomiej Pawłowski (82, Kristoffer Hansen) - Łukasz Zjawiński (64, Jordi Sanchez). Trener: Janusz Niedźwiedź.
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Żółte kartki: Svarnas - Hanousek, Milos, Ciganiks, Żyro.
Widzów: 5.500.

Blisko 300 kibiców Widzewa zasiadło na trybunach kameralnego stadionu w Częstochowie. Już w 8 minucie przeżyli jednak rozczarowanie. Powstało duże zamieszanie w polu karnym Widzewa. Sędzia Daniel Stefański przerwał grę, analizował przebieg wypadków z VAR (zasiadał za monitorem Szymon Marciniak). Po chwili uznał, że Marek Hanousek faulował Tomasa Petraska i podyktował jedenastkę. Widzewiak został ukarany żółtą kartką, a Ivi Lopez wykorzystał jedenastkę.
Decyzja sędziego była kontrowersyjna, ale na nic zdały się protesty. Nie tak miał wyglądać mecz. Ivi Lopez zrobił swoje, po czym trener Marek Papszun zdjął go z boiska. Czyżby uznał, że na Widzew nie potrzebne są największe strzelby Rakowa?
Gospodarze zdecydowanie przeważali, Widzew grał bardzo słabo. Czyżby piłkarze z al. Piłsudskiego marzyli już o zakończeniu sezonu? Trochę za wcześnie panowie.
Sytuacji było bardzo mało, kibiców Widzewa ucieszył strzał Mato Milosa w... boczną siatkę. Czym my się zachwycamy.

Na drugą połowę Łukasz Zjawiński wyszedł z zabandażowaną dłonią, ma złamane dwa palce lewej dłoni.
W końcówce żółtą kartką ukarany został Mateusz Żyro. To czwarty kartonik tego obrońcy, więc w następnym meczu nie zagra.
W piątej minucie doliczonego czasu gry Fran Tudor z wolnego strzelił gola i postawił pieczęć na porażce łodzian.

PKO Ekstraklasa

Warta Poznań - Śląsk Wrocław 3:1 (Adam Zrelak 11, Kajetan Szmyt 29, Miłosz Szczepański 69 - Robert Ivanov 3-s)
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 0:2 (Emil Bergstroem 51, Dani Pacheco 90)
Cracovia - Radomiak Radom 3:0 (Michał Rakoczy 19, Virgil Ghita 80, Patryk Makuch 88). 51-letni Rumun Constantin Galca został nowym trenerem Radomiaka Radom. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Lewandowskiego.
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:1 (Dominick Zator 79, Jewgienij Szykawka 90 - Jesus Imaz 36)
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1 (Joel Abu Hanna 82-s)
Piast Gliwice - Wisła Płock 1:0 (Bartłomiej Gradecki 20-s)
Legia Warszawa - Lech Poznań 2:2 (Tomas Pekhart 13, Paweł Wszołek 87 - Afonso Sousa 47, 69)
Stal Mielec - Miedź Legnica (w poniedziałek o 19)
1.Raków Częstochowa 28 65 54-19
2.Legia Warszawa 28 57 46-31
3.Lech Poznań 28 48 40-27
4.Pogoń Szczecin 28 47 43-39
5.Warta Poznań 28 41 33-26
6.Piast Gliwice 28 39 30-27
7.Widzew Łódź 28 38 32-33
8.Cracovia 28 38 34-28