Ranking Perspektyw. Na pierwszym miejscu technikum z...

  Ranking Perspektyw. Na pierwszym miejscu technikum z Łódzkiego!

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wśród ogólniaków najlepszą szkołą w naszym regionie jest I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

  Wśród ogólniaków najlepszą szkołą w naszym regionie jest I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W czwartek (14 stycznia) wydawnictwo Perspektywy ogłosiło wyniki swojego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2016 oraz Rankingu Techników 2016 - uchodzących za najbardziej prestiżowe w Polsce.
  Wśród ogólniaków najlepszą szkołą w naszym regionie jest I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

  Wśród ogólniaków najlepszą szkołą w naszym regionie jest I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W czwartek w Warszawie dyrektorzy najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce spotkali się na gali, towarzyszącej ogłoszeniu dwóch zestawień, układanych co roku przez wydawnictwo „Perspektywy”: „Rankingu liceów ogólnokształcących” oraz „Rankingu techników”.

  W edycji 2016, po raz pierwszy w historii drugiego z tych spisów, na czele znalazła się szkoła zawodowa z woj. łódzkiego - Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie w pow. bełchatowskim.

  A najlepszym ogólniakiem w naszym regionie jest - według rankingu - I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi (19. miejsce w Polsce).

  O miejscu w zestawieniach decydują wyniki z matur (z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych) oraz osiągnięcia uczniów w olimpiadach. W przypadku techników dochodzi jeszcze jedno kryterium - wyniki z egzaminów zawodowych.

  Najlepsze z polskich techników to część powstałego w 2009 roku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie (obejmuje także LO).

  „Technikum mieści się w przestronnym, nowoczesnym budynku ze świetnie wyposażonymi salami lekcyjnymi oraz pracowniami zawodowymi. Na terenie kompleksu znajdują się również imponujące obiekty sportowe oraz internat i biblioteka. Władze gminy zdają sobie sprawę, że nowoczesne szkoły to najlepsza inwestycja w przyszłość. Mimo że Kleszczów jest gminą wiejską, takiej szkoły może mu pozazdrościć niejedna metropolia” - napisał portal Perspektywy.pl, przedstawiając szkołę. Warto dodać, że Kleszczów to także najbogatsza gmina w Polsce. Ma najwyższe dochody w przeliczeniu na mieszkańca.

  Technikum w Kleszczowie zwyciężyło dzięki najlepszym wynikom matur i egzaminów zawodowych. W edycji 2015 nie było notowane.

  Za Kleszczowem znalazły się, 16. w Polsce, Technikum nr 2 w Zespole Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli (na 19. miejscu przed rokiem) oraz łódzki elektronik, czyli Technikum w ZSP nr 10 (regionalny lider z 2015 roku, spadek z 13. miejsca na 17).

  Do najlepszej 50 dostały się także Technikum w ZSP nr 1 w Sieradzu (awans na 27. miejsce z 43.) oraz Technikum nr w łódzkim ZS Geodezyjno-Technicznych (spadek z 22. pozycji na 32.).

  Wśród ogólniaków w województwie bez zmian: I LO w Łodzi wyprzedza Publiczne LO Politechniki Łódzkiej. Jedynka spadła z miejsca 16. w Polsce w 2015 roku na 19., zaś ogólniak politechniki - z pozycji 17. na 21. I LO wygrywa z PLO PŁ, bo ma więcej punktów za osiągnięcia olimpijczyków, choć lekko słabsze wyniki matur od największego konkurenta w regionie. I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi wygrywało w rankingu ogólnopolskim w latach 2000 i 2002.

  Trzeci ogólniak w województwie, według „Perspektyw”, to XXI LO w Łodzi (spadek z 26. miejsca na 34.)

  W najlepszej 50 w kraju znalazło się także XII LO w Łodzi (awans na miejsce 50. z 98.)

  CZYTAJ: Ranking łódzkich liceów. Sprawdź, gdzie wiedza rośnie najbardziej

  CZYTAJ: Ranking łódzkich techników. Która szkoła uczy najskuteczniej?


  Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie
  4 stycznia 2016 roku - 10 stycznia 2016 roku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wstyd

  du Peck (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Coś słabiutkie to liceum Uniwersytetu Łódzkiego.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo