18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Relikwia Jana Pawła II w Łagiewnikach [ZDJĘCIA]

Matylda Witkowska
Relikwiarz z kroplą krwi bł. Jana Pawła II ma od niedzieli kościół św. Antoniego Padewskiego i św. Jana Chrzciciela w Łagiewnikach. Figurkę papieża z relikwią przywiózł z Krakowa kardynał Stanisław Dziwisz.

Okazją do przekazania relikwii była przypadająca w piątek 270. rocznica śmierci bł. Rafała Chylińskiego, związanego z łagiewnickim klasztorem franciszkanina. 20 lat temu beatyfikował go Jan Paweł II.

- Autentyczna świętość nigdy się nie zestarzeje - podkreślał w kazaniu kardynał wspominając "łódzkiego samarytanina", którego ciało leży w bocznej kaplicy łagiewnickiego kościoła.

Dziwisz, który przez wiele lat był sekretarzem papieża, wspominał jego sentyment do franciszkanów. Podkreślał, że Jan Paweł II chętnie u franciszkanów spowiadał się i uczestniczył we mszy św. Kardynał Dziwisz odniósł się też do przywiezionej relikwii.

- Niech poprzez ten znak będzie on jeszcze bardziej obecny w waszych codziennych sprawach i zmaganiach, niech was inspiruje do pogłębiania miłości, życzliwości, miłosierdzia i solidarności - mówił krakowski metropolita.

Kard. Dziwisz poświęcił też nowy wystrój kaplicy poświęconej bł. Rafałowi Chylińskiemu oraz jego obraz. Kroplę krwi Jana Pawła II ma od kilku tygodni parafia św. Krzysztofa w Tuszyn Lesie.

CZYTAJ TEŻ:

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki