ŚDM 2016: Papież Franciszek 31.01.2016 w Brzegach TRANSMISJA + PROGRAM Msza posłania

Redakcja

Wideo

Udostępnij:
Msza posłania w Brzegach 31.07.2016 TRANSMISJA ONLINE Papież Franciszek kończy dzisiaj swoją wizytę w Polsce mszą w Brzegach TRANSMISJA NA ŻYWO + PROGRAM 31.07.2016 Wizyta Papieża Franciszka w Polsce dobiega końca. Ale w południe dowiemy się, gdzie odbywać się mają kolejne Światowe Dni Młodzieży. Niedziela 31 lipca będzie piątym i ostatnim dniem pobytu papieża Franciszka w Polsce. Głównym wydarzeniem tego dnia będzie sprawowana na Polach Miłosierdzia Msza św. rozesłania, wieńcząca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie OTO PEŁNE TŁUMACZENIE HOMILII PAMIEŻA

Niedziela jest ostatnim dniem wizyty papieża Franciszka w Polsce i jednocześnie zakończeniem Światowych Dni Młodzież 2016.

SPRAWDŹ KONIECZNIE
GDZIE I KIEDY ODBĘDĄ SIĘ NASTĘPNE ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY?

W Brzegach odbywa się msza posłania

ZOBACZ NA ŻYWO
RELACJA ONLINE Z OSTATNIEGO DNIA WIZYTY PAPIEŻA W POLSCE

Papież Franciszek w homilii powiedział:
Przywiązywanie się do smutku nie jest godne naszej postury duchowej; to wirus, który zaraża i blokuje wszystko, uniemożliwia ponowny start.

Przed Jezusem nie można siedzieć, czekając z założonymi rękami; Temu, który daje nam życie, nie można odpowiedzieć jakąś myślą lub zwykłym SMS-em.

ŚDM. 2,5 mln pielgrzymów na mszy św. w Campusie Misericordia...

Nie dajcie sobie znieczulić duszy, ale dążcie do pięknej miłości, która wymaga również wyrzeczenia i mocnego „nie” dopingowi sukcesu za wszelką cenę i narkotykowi myślenia tylko o sobie i swojej wygodzie

Bóg liczy na ciebie z powodu tego, kim jesteś, a nie z powodu tego, co masz: w Jego oczach nic nie znaczy, jak jesteś ubrany, czy jakiego używasz telefonu komórkowego; dla Niego nie jest ważne, czy podążasz za modą – liczysz się ty

Bóg jest wierny w miłości względem nas, a nawet nieustępliwy; zawsze nam „kibicuje” jako najbardziej niezłomny z fanów

Nie zatrzymujcie się na powierzchni rzeczy i nie ufajcie światowym liturgiom pozorów, „makijaży” duszy, aby wydawać się lepszymi; dobrze zainstalujcie połączenie bardziej stabilne, serce, które niestrudzenie widzi i przekazuje dobro

Zaufajcie pamięci Boga; jego pamięć nie jest „twardym dyskiem”, który rejestruje i zapisuje wszystkie nasze dane, ale czułym, współczującym sercem, które cieszy się trwale usuwając wszelkie nasze ślady zła.

Jezus nie chce być tylko wspomnieniem z ŚDM, chce być częścią życia

PEŁNY TEKST HOMILII PAPIEŻA FRANCISZKA 31.07.2016

Program, niedzieli jest bardzo napięty. Papież Franciszek tuż po godz. 8 wyjechał z Krakowa do Brzegów, gdzie odbywa się msza z uczestnikami ŚDM 2016, którzy nocowali po sobotnim czuwaniu.

MSZA POSŁANIA W BRZEGACH RELACJA
Tweets by sdm_pl

ZOBACZCIE KONIECZNIE ŚWIT W BRZEGACH
Tam pod gołym niebem nocowali uczestnicy Światowych Dni Młodych

ŚDM 2016. Niesamowity wschód słońca w Brzegach [ZDJĘCIA]

Papież Franciszek przybył na Campus Misericordiae około godz. 8.45. Ojciec Święty najpierw poświęcił dwa budynki Caritas. Powstały one w Brzegach dla upamiętnienia Światowych Dni Młodzieży, a przede wszystkim jako materialne znaki i miejsca świadczenia miłosierdzia: to dom wsparcia dziennego wraz z domem stałego pobytu dla osób starszych "Campus Misericordiae" i centrum Caritas "Chleb Miłosierdzia". Jest to magazyn żywności przeznaczonej do rozdania potrzebującym w parafiach.

Ojciec Święty poświęcił również figurę Matki Bożej z Loreto.

CZYTAJ KONIECZNIE:
TREŚĆ PRZEJMUJĄCEJ HOMILII PAPIEŻA FRANCISZKA W BRZEGACH

Po poświęceniu budynków Caritas, Franciszek przejechał papamobile wśród wiernych. O godz. 10.00 rozpoczyna się Msza św. rozesłania, wieńcząca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W południe Papież odmówi z młodzieżą tradycyjną modlitwę Anioł Pański i ogłosi miejsce kolejnego spotkania młodych.

Papież Franciszek w Brzegach

ŚDM Kraków Brzegi 31.07.2016 Papież Franciszek zaskoczył mło...

PAPIEŻ W KRAKOWIE Z WOLONTARIUSZAMI

O godz. 17.00 w krakowskiej Tauron Arena odbędzie się spotkanie Franciszka z wolontariuszami ŚDM oraz z Komitetem Organizacyjnym ŚDM i dobroczyńcami.

PAPIEŻ WYLATUJE Z KRAKOWA DO RZYMU

O godz. 18.15 na lotnisku w podkrakowskich Balicach zaplanowano ceremonię pożegnania papieża Franciszka przez najwyższe władze Rzeczpospolitej i przedstawicieli Episkopatu Polski oraz Archidiecezji Krakowskiej.

Około 18.30 Franciszek odleci do Rzymu polskimi liniami LOT.
pope2016.com

PAPIEŻ FRANCISZEK W BRZEGACH PRZESZEDŁ PRZEZ BRAMĘ MIŁOSIERDZIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: ŚDM 2016: Papież Franciszek 31.01.2016 w Brzegach TRANSMISJA + PROGRAM Msza posłania - Dziennik Zachodni

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
bc
bc

szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4)

Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!

bc
n
nie
nareszcie
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie