MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Seniorka miała bilet MPK Łódź za tani o 10 gr. Kupiła go jeszcze przed podwyżką. Zapłaciła ponad 230 zł kary!

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Seniorka z Łodzi jechała tramwajem MPK z biletem na przejazd kupionym jeszcze przed marcową podwyżką cen. Był o 10 groszy za tani. Zapłaciła ponad 230 zł kary. Jest zdania, że niesłusznie.

Łodzianka miała bilet MPK sprzed podwyżek, o 10 groszy za tani. Zapłaciła ponad 230 zł kary!
69-letnia pani Małgorzata Stebel-Wódka z Łodzi 17 lutego kupiła w Żabce bilet na przejazd MPK Łódź. Wtedy 40-minutowy przejazd z ulgą dla seniora dla kosztował ją 1,90 zł. Nie zdążyła wykorzystać biletu, a 1 marca weszła w życie podwyżka cen. Najtańszy bilet ulgowy na 20 minut, ważny jednak przez 40 minut, zaczął kosztować 2 zł.

Seniorka była tego świadoma. Kilkukrotnie próbowała znaleźć bilet uzupełniający za 10 gr, by dopłacić resztę. Ale w Żabce na Julianowie ani w pobliskim kiosku takich biletów nie było. Sprzedawcy tłumaczyli, że MPK takich biletów nie dostarczyło. Nie było ich nawet ostatniego dnia lutego po południu.

W końcu w Żabce ekspedientka uspokoiła mnie, że skoro na bilecie jest wydrukowana data zakupu, to obowiązuje mnie cena na przejazd z tego dnia – mówi pani Małgorzata. W ten sposób 3 marca wsiadła do tramwaju linii 3B, kasując bilet za 1,90 zł zamiast za 2 zł.

Jednak kontrolerzy biletów byli innego zdania. Po kilkunastu minutach podróży została złapana na jeździe bez odpowiedniego biletu. Nałożono jej karę 230 zł i 50 gr za „przejazd z zaniżoną opłatą”. Łodzianka zapłaciła tę kwotę od razu w tramwaju. Uważa jednak, że ponad 230 zł kary za 10 groszy niedopłaty na bilecie to zdecydowanie za dużo.

„Gratuluję bezwzględności wobec seniorów” - napisała w skardze do MPK.

Jednak przewoźnik mimo odwołania kary nie anulował. Tego zaś pani Małgorzata nie rozumie.

Moja koleżanka kupiła sobie w lutym trzymiesięczną migawkę i teraz do maja jeździ w starej cenie. Nie musi niczego dopłacać – denerwuje się łodzianka. I pyta dlaczego biletów jednorazowych ta zasada nie dotyczy?

MPK tego nie wyjaśnia. Rzecznik spółki Piotr Wasiak przywołuje uchwałę rady miejskiej podnoszącą ceny biletów.

Od 1 marca obowiązuje nowa taryfa biletowa i należy kasować bilety zgodne z obowiązującymi przepisami. Jeśli posiadamy stary bilet można skorzystać z biletów dopłatowych, aby uzupełnić brakującą kwotę za przejazd – informuje rzecznik.

Dodaje też, że bilety dopłatowe są w Łodzi dostępne.

- Można je kupić miedzy innymi w biletomatach zarówno stacjonarnych jak i tych znajdujących się pojazdach, a także w wielu punktach sprzedaży biletów - zapewnia.

Kontroluj swoje zdrowie

Materiały promocyjne partnera

HOROSKOP 2022

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki