Sezon rugby trwa w najlepsze. Kolejny medal juniorów Budowlanych Łódź

W zakończonych Mistrzostwach Polski Juniorów zawodnicy KS Budowlani WizjaMed Łódź wywalczyli brązowe medale. Fot. KS Budowlani
Ekstraklasa rugby zakończyła rozgrywki, ale sezon trwa w najlepsze. Ostatnio wyłoniono mistrza Polski juniorów, którym został Orkan Sochaczew. Na medal Budowlanych Łódź w tej kategorii zawsze można liczyć – tym razem jest to medal brązowy, bo w finałowym turnieju łodzianie ulegli Orkanowi 19:41, ale w meczu o trzecie miejsce pokonali Budowlanych Lublin 35:7 - informuje red. Wojciech Filipiak.

W meczu o złoto Orkan pokonał najlepszy zespół rundy zasadniczej Juvenię Kraków 24:17. Trenerami drużyny z Łodzi są Artur Mrowicki i Michał Królikowski.
Podczas najbliższego weekendu finałowy turniej rozegrają kadeci. W Sopocie rywalami Budowlanych będzie w pierwszym meczu miejscowe Ogniwo, a w drugim Lechia Gdańsk lub Orkan.
Wicemistrzostwo Polski żeńskich siódemek do lat 16 zapewniły już sobie łódzkie Atomówki. W turnieju w Olsztynie zajęły drugie miejsce, przegrywając w finale z Amazonkami z Lublina 12:14, a wcześniej pokonały Budowlanych Łódź 38:0, Tytanki Gniezno 22:12, Błyskawice Rzeszów 33:5 i Rugby Girls z Olsztyna także 33:5. Łódzka drużyna nadal ma szansę nawet na złote medale. Poprzeczka wisi jednak wysoko: w kończącym sezon turnieju 8 czerwca w Lublinie musiałyby wyprzedzić prowadzące Amazonki co najmniej o dwa miejsca. Zespół Budowlanych Łódź skończył turniej na szóstej pozycji, a w klasyfikacji łącznej jest siódmy.

Reprezentacja Polski juniorek przygotowuje się do mistrzostw Europy we Francji (4-6 lipca) w najsilniejszej grupie Championship. Na zgrupowaniu w Wałczu trenują między innymi Atomówki Nina Klamka, Klaudia Witońska i Weronika Rożniatowska oraz Budowlane Dorota Krawczyk i Weronika Goździk. Reprezentację Polski juniorek zobaczymy 22 czerwca w Łodzi w Turnieju Nadziei Olimpijskich.
W kadrze Polski seniorek Łódź nie jest reprezentowana, ale trzy zawodniczki Budowlanych mogą zagrać w mistrzostwach Europy! W kadrze Ukrainy na turniej w Makarskiej w Chorwacji są Liza Hiltajczuk, Oksana Arnaut i Daria Jarocka - kończy informację red. Wojciech Filipiak.