Ministranci z Łodzi zdobyli Mistrzostwo Polski! Turniej organizowała archidiecezja łódzka

Anna Gronczewska
Kardynał Grzegorz Ryś oglądał mecze, które rozegrali ministranci z całej Polski. W turnieju o Mistrzostwo Polski wzięło udział 1200 chłopców. archidiecezja łódzka
W Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski ministrantów i lektorów w halowej piłce nożnej. Wzięło w niej udział 123 drużyny. Najlepsi okazali się lektorzy z łódzkiej Rudy Pabianickiej,

1200 chłopców z całej Polski!

O tytuł Mistrza Polski walczyli w trzech kategoriach: ministrant, lektor starszy i lektor młodszy. Mecze rozgrywano w halach Łodzi, Pabianic i Aleksandrowa Łódzkiego. Jak powiedział ks. Piotr Kępniak, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej, przygotowania do 19. edycji mistrzostw rozpoczęły się w ubiegłym roku w wakacje. W mistrzowskim turnieju wzięło w nich udział 1200 chłopców.

- Pierwszy dzień rozpoczął się mszą św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia – mówił na stronie archidiecezji łódzkiej ks. Kępniak. - Po modlitwie odbyły się dwie sesje meczowe. Zwieńczeniem był piknik i koncert ks. Jakuba Bartczaka na Placu Katedralnym. Drugiego dnia odbyła się faza pucharowa. Po południu rozegrano mecze finałowe w łódzkiej Sport Arenie.

Lektorzy z Rudy Pabianickiej mistrzami Polski!

W kategorii ministrant wygrali chłopcy z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie (diecezja kaliska), drugie miejsce zajęła parafia Chrystusa Króla w Biłgoraju (zamojsko-lubaczowska), a trzecie - św. Teresy w Siedlcach (siedlecka). Wśród lektorów młodszych zwyciężyli ministranci z parafii Wszystkich Świętych w Zakliczynie (archidiecezja krakowska), tuż za nimi uplanowała się parafia św. Jana Chrzciciela w Dysie (lubelska) i chłopcy z parafii św. Mikołaja w Słupcy, znajdującej się na terenie diecezji łowickiej. Natomiast w kategorii lektor starszy najlepsi byli ministranci z parafii NMP Matki Miłosierdzia z łódzkiej Rudy Pabianickiej! W finale W finale Wilki Franciszka z Rudy wygrały z parafią ze Skawy(archidiecezja krakowska). Trzecie miejsce zdobyła drużyna parafii Wniebowzięcia NMP w Jaryszowie ( diecezja opolska). Opiekunem łódzkich Mistrzów Polski był ks. Bartłomiej Rurarz, wieloletni kapelan arcybiskupa Władysława Ziółka.

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez kardynała Grzegorza Rysia, metropolitę łódzkiego, a także puchary.