Siatkarki Grot Budowlanych Łódź lepsze od Stali Bielsko-Biała

W ekwilibrystycznej pozycji Małgorzata Śmieszek - MVP meczu Grot Budowlani - Stal Bielsko-Biała Grzegorz Gałasiński
Siatkarki Grot Budowlanych pokonały 3:1 Stal Bielsko-Biała. Cieszy powrót do drużyny rozgrywającej Julii Nowickiej, która na szczęście wyleczyła już kontuzję.

W pierwszym secie podopieczne trener Błażeja Krzyształowicza remisowały 11:11, by za kilka minut przegrywać 12:17. Forma łodzianek faluje. Gospodynie nie poddały się bez walki, po dobrych akcjach Małgorzaty Śmieszek i Julii Twardowskiej wyrównały na 19:19, a później wyszły na prowadzenie 22:21 i 24:23. Piłka setowa. Bielszczanki wyrównują, a następnie są lepsze w kilku akcjach ku zdumieniu publiczności. Piłkę na aut wyrzuca Anastasyia Kraiduba, dwa ataki Julii Twardowskiej zostają zablokowane.
Radość z wygranego seta bielszczanek jest niezwykła.
Anastasyia Kraiduba i Julia Twardowska w drugim secie zdobyły ważne punkty w końcówce, dzięki czemu łodzianki wyrównały.
Wicemistrzynie Polski nie mogły złapać właściwego rytmu gry. Siatkarki gości wyszły na prowadzenie 13:10. Znów dobrze grała Anastasyia Kraiduba, asem serwisowym popisała się Julia Nowicka i łodzianki wyszły na prowadzenie 15:14. Rozgrywająca Grot Budowlanych popisała się też udanym blokiem. Set dla nas 25:21.
W tym momencie siatkarki Grot Budowlanych udowodniły, kto będzie w tym meczu rozdawał karty i komu bardziej zależy na zwycięstwie. Dobrze grała Agata Babicz, która pomogła drużynie uciec od stanu 14:14 na dużo korzystniejszy – 19:16. Agata Babicz popisała się skuteczną kiwką. Do dobrej gry dostroiły się pozostałe nasze siatkarki z Jaroslavą Pencovą na czele. W nerwowej końcówce nie obyło się bez sprawdzania zasadności decyzji sędziów.
Łodzianki wygrywają, a MVP meczu jest Małgorzata Śmieszek.
Grot Budowlani Łódź – Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:27, 25:23, 25:21, 25:20)
Grot Budowlani: Jaroslava Pencova 10, Julia Nowicka 6, Julia Twardowska 18, Małgorzata Śmieszek 11, Anastasyia Kraiduba 19, Anna Bączyńska 6, Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Bałdyga, Agata Babicz 4, Anna Lewandowska. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Inne mecze: Developres Rzeszów – MKS Kalisz 3:0, Pałac Bydgoszcz – PTPS Piła 3:0, #Volley Wrocław – Legionovia 1:3, Wisła Warszawa – Radomka 0:3 .