Siatkarki Grot Budowlanych tylko w trzecim secie dały nadzieje rywalkom, ale wygrały 3:0

Grzegorz Gałasiński
Taki trochę mocniejszy trening miały siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Zmierzyły się w Ostrowcu z drużyną KSZO – ostatnim zespołem w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

Pierwszego seta łodzianki wygrały do 16, a drugiego do 11, co było prawdziwym nokautem. Bardziej wyrównana była walka w trzeciej partii. Siatkarki KSZOprowadziły nawet 19:15, a później 21:16. Gospodynie uciekły daleko. Czy uda się łodziankom odwrócić losy w tym secie? Nasze siatkarki zdobyły trzy punkty z rzędu.

Później było 22:20 dla KSZO, ale łodzianki goniły. 22:21, 23:21, 23:22, 23:23 – Grot Budowlani doprowadzili do remisu. I zdobywamy piłkę meczową, bo udanym blokiem popisała się Gabriela Polańska. Przy stanie 24:23 dla łodzianek nasze dziewczęta wygrywają ostatnią piłkę meczu, też blokiem w wykonaniu Oliwii Urban.

Nie było niespodzianki w finale tegorocznego Pucharu Polski siatkarzy. Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, pogromcy PGESkry Bełchatów w walce o Final Four, pokonali Jastrzębski Węgiel, który awansował do tego najważniejszego meczu w bardzo dobrym stylu. Finałowe starcie zakończyło się w czterech setach.

KSZO Ostrowiec – Grot Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 11:25, 23:25)
Grot Budowlani: Femke Stoltenborg 3, Anna Bączyńska 5, Gabriela Polańska 13, Jovana Brakocević 25, Oliwia Urban 6, Małgorzata Śmieszek 6, Maria Stenzel (l) oraz Ewelina Tobiasz, Agata Babicz 2. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne mecze: ŁKS Commercecon - Developres Rzeszów o 20.30, Legionovia – Radomka 0:3, Chemik Police – PTPS Piła 3:0, Pałac Bydgoszczy – MKS Kalisz 1:3, #VolleyWrocław – BKS Bielsko-Biała