Siatkarki Grot Budowlanych udanie zaczęły nowy sezon. Prezentacja drużyny ŁKS Commercecon. Zdjęcia

Julia Szczurowska była nie do zatrzymania w meczu Grot Budowlani - Joker
Julia Szczurowska była nie do zatrzymania w meczu Grot Budowlani - Joker fot. Krzysztof Szymczak
Siatkówka. Siatkarki Grot Budowlanych wygrały pierwszy mecz nowego sezonu.

Siatkarki ze Świecia prowadziły w pierwszym secie 4:1, ale po kilku kolejnych skutecznych atakach łodzianek było już 9:6 dla gospodyń. W końcówce kilka ważnych piłek zakończył Julia Szczurowska, która była bohaterką całego spotkania.
Drugiego seta łodzianki zaczęły od prowadzenia 4:0. Imponowała zagrywką rozgrywająca Grot Budowlanych Martyna Łazowska, która w połowie drugiego seta miała na koncie już trzy asy serwisowe. Rozgrywająca dołożyła punkt po bloku i z... ataku. Zasłużyła na wielkie brawa.
W ustawieniu z Zuzanną Górecką na zagrywce łodzianki zdobyły cztery punkty z rzędu. Drużyna Grot Budowlanych prowadziła 18:11, a seta wygrała do 16. Bardzo pewnie grała środkowa Weronika Centka. Na bardzo dużej procencie skuteczności grała Julia Szczurowska. Cały mecz łodzianki grały jedną szóstką bez zmian.
W trzecim secie siatkarki Jokera prowadziły już trzema punktami, ale w końcówce dzięki dobrej grze m.in. Moniki Fedusio i Zuzanny Góreckiej łodzianki prowadziły 24:23. Błąd przyjezdnych zakończył mecz.
MVP meczu została wybrana Zuzanna Górecka.

Grot Budowlani Łódź – Joker Świecie 3:0(25:21, 25:16, 25:23)

Grot Budowlani: Monika Fedusio 11, Małgorzata Lisiak 7, Julia Szczurowska 15, Zuzanna Górecka 16, Weronika Centka 9, Martyna Łazowska 5, Justyna Łysiak (l). Trener: Jakub Głuszak.
Inne mecze:
UNIOpole – Chemik Police 0:3, Radomka – Pałac Bydgoszcz 3:0, Legionovia Legionowo – #Volley Wrocław 3:1, Developres Rzeszów – BKSBielsko-Biała, MKSKalisz – ŁKSCommercecon przełożony na 27 października.