Siatkarki ŁKS Commercecon nie są gotowe na dwumecz z CV Gran Canaria

Siatkówka. ŁKS Commercecon przegrał z MKS Kalisz 1:3. We wtorek i środę gra mecze o Puchar CEV z CV Gran Canaria.

Wiewióry podeszły do meczu mało skoncentrowane. Oddały rywalkom pierwszego seta zdecydowanie, niczym juniorki przegrywały już 14:20. Kaliszanki wygrały seta do 19.
W drugiej partii było podobnie. Notujemy wynik 17:10 dla gości. Angelika Gajer zastąpiła na pozycji rozgrywającej Robertę Ratzke. Brazylijka doznała urazu kostki. Łodzianki zdobyły cztery punkty z rzędu po akcjach Pietry Jukoski, Weroniki Sobiczewskiej, Julity Piaseckiej i znów Weroniki Sobiczewskiej. Niestety, rywalki otrząsnęły się z letargu i powiększyły przewagę do sześciu punktów (14:20). Roberta Ratzke wróciła na parkiet, ale nie była sobą. Takiej przewagi kaliszanki nie wypuściły z rąk. Wygrały drugiego seta jeszcze wyżej niż pierwszego, bo do 17. Smutek zapanował na trybunach Sport-Areny w Łodzi.
Czy można było liczyć na przełamanie w trzeciej partii? Wiewióry zaczęły pozytywnie – od prowadzenia 5:1. Łodzianki tego dnia nie były jednak sobą. Rywalki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 9:8. Później trwała wymiana punkt za punkt. Siatkarki ŁKSprzegrywał 14:16, ale potrafiły odwrócić losy meczu. Zdobyła siedem punktów z rzędu. Po atakach Veroniki Jones-Perry, dwóch Weroniki Sobiczewskiej i Kamili Witkowskiej łodzianki prowadziły 21:16. Set dla łodzianek do 17. Wiewióry wygrały końcówkę seta 11:1!
Cóż z tego, skoro czwarty set znów przebiegał pod dyktando kaliszanek. Od stanu 7:7 zdobyły pięć punktów z rzędu i utrzymywały tę przewagę do końca seta i meczu. Miejmy nadzieję, że łodzianki oszczędzały się na pucharowy dwumecz...
Przed nami dwa mecze Pucharu CEV: ŁKS Commercecon - CV Gran Canaria, które odbędą się w Łodzi - 14 i 15 grudnia, oba o godz. 18.
Można kupić wejściówki na jeden mecz lub oba. Dla osób kupujących bilety na oba mecze przygotowano zniżkę. Ceny biletów na mecze Pucharu CEV. Karnetowicze - przedłużenia z poprzedniego sezonu i karnet Siatkofan - wejście w cenie karnetu. Nowi karnetowicze: bilet na jeden mecz - ulgowy 10 zł, normalny 20 zł, bilet na dwa mecze - ulgowy 15 zł, normalny 30 zł, bilety dla osób bez karnetu: bilet na jeden mecz - ulgowy 15 zł, normalny 30 zł, bilet na dwa mecze - ulgowy 20 zł, normalny 40 zł. Bilety dla dzieci od 5 do 10 lat po 1 zł na jeden mecz, 2 zł na dwa mecze. Sprzedaż prowadzona jest on-line sportarena.makis.pl i stacjonarnie w centrum biletów Sport Areny. ą
ŁKSCommercecon – MKSKalisz 1:3 (19:25, 17:25, 25:17, 16:25)
ŁKSCommercecon: Martyna Grajber 1, Kamila Witkowska 11, Roberta Ratzke 1, Veronica Jones-Perry 12, Klaudia Alagierska 1, Weronika Sobiczewska 21, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Angelika Gajer 1, Pietra Jukoski 5, Julita Piasecka 9, Ivna Colombo, Joanna Pacak 3, Krystyna Strasz (l). Trener: Michał Masek.
Inne mecze: Joker Świecie - Grot Budowlani 0:3, Pałac Bydgoszcz – Radomka 1:3, BKSBielsko-Biała – Developres Rzeszów, Chemik Police – UNIOpole, #Volley Wrocław – Legionovia (dziś).